1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 689 Sayılı KHK Sağlık Bakanlığından İhraç Edilen Memurların İsim Listesi
689 Sayılı KHK Sağlık Bakanlığından İhraç Edilen Memurların İsim Listesi

689 Sayılı KHK Sağlık Bakanlığından İhraç Edilen Memurların İsim Listesi

29 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname KHK ile 2 bin 974 kamu personeli ihraç edildi. Sağlık Bakanlığından ihraç edilen 216 sağlık memurunun isim listesi için tıklayınız.

A+A-

29 Nisan 2017 tarihinde mükkerer Resmi Gazete'de 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayınlandı. 689 sayılı KHK ile kamu kurum ve kuruluşlarından toplam 3 bin 974 kamu personeli ihraç edildi. Yayınlanan ihraç listesinde Sağlık Bakanlığından da ihraç edilen çok sayıda kamu personelinin isim listesi yer alıyor. Sağlık Bakanlığından ihraç edilen memurların isim listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

29 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 689 sayılı KHK ile en çok personeli ihraç edilen kurumlardan birisi yine Sağlık Bakanlığı oldu. MSB, Adalet Bakanlığı, yükseköğretim kurumlarının ardından Sağlık Bakanlığında da çok sayıda ihraç yaşandı. Sağlık Bakanlığında hemşire, doktor, sağlık memuru, tekniker gibi pek çok pozisyondan toplam 216 memur kamu görevinden ihraç edildi.

İhraç edilen kamu personeli hakkında, Kanun Hükmünde Kararnamenin 1. maddesinde yer alan şu hükümler uygulanacaktır: Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

 689 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığından ihraç edilen memurların isim listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ. (Sağlık Bakanlığı ile ilgili listeye 114 ile 117. sayfalar arasından ulaşabilirsiniz.) 7000 Bekçi alımı kadrosu Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına verildi haberi için TIKLAYINIZ. 689 Sayılı KHK İle Adalet Bakanlığından ihraç edilen memurlar haberimiz için TIKLAYINIZ. 689 KHK ile İhraç Edilen 3974 Memurun 65 Kurum ve Kuruluşa Dağılımı için TIKLAYINIZ. Bekçi Alımı yapılacak iller belli oldu haberimiz için TIKLAYINIZ. 7000 Mahalle ve Çarşı Bekçisi Alımı Şartlar Nasıl Olacak haberi için TIKLAYINIZ. 690 Sayılı KHK'da OHAL Komisyonu İle İlgili Önemli Hükümler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler