690 Sayılı KHK ile Evlilik Programları ve Bazı Yayınlar Yasaklandı

29 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de 690 sayılı KHK yayınlandı. Yayınlanan 690 sayılı KHK ile evlilik programları hakkında önemli bir düzenleme yapıldı. Buna göre evlilik programları ve bazı yayınlar yasaklandı.

31005
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Nisan 2017 tarihli mükerrer Resmi Gazete’de iki adet yeni Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Yayınlanan 689 sayılı KHK ile kamu kurumlarından 3 bin 974 memur ihraç edilirken, göreve iadeler, kapatılan vakıflar da bu KHK’de yer aldı. Ayrıca yayınlanan 690 sayılı KHK de bazı düzenlemeler içeriyor. Merakla beklenen evlilik programları düzenlemesi de burada yer aldı.

Resmi Gazete’de yayınlanan 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6. bölümünde yer alan 60. madde konuya ilişkin düzenlemeyi içeriyor. 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanuna eklenen fıkra ile evlilik programlarının yasaklanmasına karar verildi. Bu fıkra uyarınca; radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara yer verilemeyecek.

Aynı fıkrada televizyonlardan reklamı yapılan takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünlerin ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına ve reklamına da yasaklama getirildi. İzleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma ve çekiliş ile ödül taahhüt edilmesine, bu yöntemle ürün tanıtımı ve satışı yapılmasına da yasak getirildi. 7000 Bekçi alımı kadrosu Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına verildi haberi için TIKLAYINIZ. 689 Sayılı KHK İle Adalet Bakanlığından ihraç edilen memurlar haberimiz için TIKLAYINIZ. 689 KHK ile İhraç Edilen 3974 Memurun 65 Kurum ve Kuruluşa Dağılımı için TIKLAYINIZ. Bekçi Alımı yapılacak iller belli oldu haberimiz için TIKLAYINIZ. 690 sayılı KHK için TIKLAYINIZ. 7000 Mahalle ve Çarşı Bekçisi Alımı Şartlar Nasıl Olacak haberi için TIKLAYINIZ. 690 Sayılı KHK’da OHAL Komisyonu İle İlgili Önemli Hükümler için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
690 Sayılı KHK ile Evlilik Programları ve Bazı Yayınlar Yasaklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!