692 Sayılı KHK İle Üniversitelerden İhraç Edilen Akademik ve İdari Personelin Listesi

14 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete'de 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Yayınlanan 692 sayılı KHK ile 2 bin 974 memur ihraç edildi. Üniversitelerden ihraç edilen 356 personelin isim listesi için tıklayınız.

32675
Daha Fazla Göster

14 Temmuz 2017 tarihli mükkerer Resmi Gazete’de 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayınlandı. 692 sayılı KHK ile toplam 7  bin 348 memur kamu görevinden ihraç edildi. Yayınlanan ihraç listesinde yükseköğretim kurumlarından da ihraç edilen çok sayıda kamu personelinin isim listesi yer alıyor. Üniversitelerden idari ve akademik personel olarak çok sayıda kamu personeli görevden ihraç edildi.

14 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 692 sayılı KHK ile ihraç edilen 7 bin 248 kamu personelinin 356’sı yükseköğretim kurumlarından oldu. Bu şekilde EGM, İçişleri Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, TSK gibi kurumlarla birlikte en çok ihraç üniversitelerde yaşanmış oldu. 692 sayılı KHK ile üniversitelerden ihraç edilen öğretim görevlilerinin ve memurların tam isim listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İhraç edilen kamu personeli hakkında, Kanun Hükmünde Kararnamenin 1. maddesinde yer alan şu hükümler uygulanacaktır: Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir. 692 sayılı KHK ile üniversitelerden ihraç edilen akademik ve idari personelin isim listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ. İhraç edilen tüm memurların isim listesi için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
692 Sayılı KHK İle Üniversitelerden İhraç Edilen Akademik ve İdari Personelin Listesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!