1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 694 Sayılı KHK İle İhdas Edilen 9 Bin Kadroya PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak
694 Sayılı KHK İle İhdas Edilen 9 Bin Kadroya PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak

694 Sayılı KHK İle İhdas Edilen 9 Bin Kadroya PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak

694 Sayılı Ohal Kapsamında KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğüne, Özel Harekat Başkanı, Özel Harekat Müdürü ve 22 bin polis memuru kadrosu verilmişti. 21. Dönem POMEM için 13 bini kullanıldı. 9 Bin kadroya PÖH alımı ne zaman başlatılacak?

A+A-

694 sayılı olağanüstü hal kapsamında bazı düzenlemeler yapılması hakkında kanun hükmünde kararname 25 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanması ile Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına ciddi polis alımı ve bekçi alımı için kadrolar ihdas edilmişti. Daha önce de 7 bin bekçi alımı ile birlikte toplam 14500 mahalle ve bekçi alımı için ilanlar bekleniyor.

 

Merkez ve Taşra teşkilatına 22 bin polis memuru kadrosu verildi!

 

Merkez teşkilatında 2 bin polis memuru alımı, taşra teşkilatında ise 20 bin polis alımı için kadro verilmişti. 21. Dönem POMEM kapsamında da geçtiğimiz hafta 13 bin önlisans ve lisans mezunu polis alımı için ön başvurular tamamlanmış ve polis alımı başvurularının EGM, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Kasım ayında açıklanacağını düşünüyoruz.

 

Merkez ve taşra teşkilatı için Özel Harekat Başkanı ve Özel Harekat Müdürleri alınacak!

 

Ayrıca merkez teşkilatı için 1 adet Özel Harekat Başkanı, 3 adet de Özel Harekat Başkan Yardımcısı ile 1000 komiser muavini alınacak. Öte yanda taşra teşkilatı için 8 adet Özel Harekat Müdürü, 1500 komiser muavini için de kadrolar verilmişti. Özel harekat Daire başkanı ve Özel Harekat Müdürü alımlarının yapılması ile PÖH alımı için de düğmeye basılacağını düşünüyoruz.

 

Bknz: 694 Sayılı OHAL Kapsamında KHK Yayınlandı

Bknz: 694 Sayılı KHK ile Kamuya 38 Bin 984 Memur Kadrosu İhdas Edildi

Bknz: Emniyet Genel Müdürlüğüne 32 Bin Polis ve Bekçi Kadrosu İhdas Edildi

 

9 bin Polis Memuru kadrosu Özel Harekat Polisi alımı için kullanılması bekleniyor.

 

Merkez ve taşra teşkilatı için üst rütbeli Daire başkanı, müdür, komiser yardımcısı alımlarının yanı sıra özellikle 22 bin kadrodan geriye kalan 9 bini için de Özel Harekat Polisi alımı PÖH yapılacaktır. Daha önce gerek milletvekilleri, gerekse İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bu yönde açıklamalar yapılmış ve devam edeceği belirtilmişti.

 

Bknz: 694 Sayılı KHK TAM Metni için TIKLAYINIZ.

 

9 Bin kadro için alım ne zaman yapılacak?

 

Bilindiği üzere Özel Harekat Polisi alımları ve polis memuru alımları süreçleri birebir aynı doğrultuda gitmese de 9 bin kadro için yakın zamanda alımın yapılmasını bekliyoruz. En azından adayların taleplerini de göz önünde bulundurarak PÖH alımı konusunu gündemde tutmaya devam ediyoruz.

 

polis-alimi-kadrolari.jpg

 

Polis alımları ve PÖH alımları YAŞ SORUNU çözülmelidir!

 

Bilindiği üzere 36 ay askerlik şartı ve önlisans mezunu polis alımları için My Memur olarak çok fazla çaba göstermiş ve adaylarla birlikte siz değerli takipçilerimizin de desteğiyle başarmıştık. Aynı şekilde YAŞ sorununun da düzeltilmesi noktasında umarız yetkililer gerekli çalışmayı yaparak yaş sınırını arttırır ve 31 Aralık olarak baz alınan  tarihi 1 Ocak olarak değiştirir ve yaş şartını da esnetir!

 

PÖH alımına kadın adaylar da başvurmak istiyor!

 

Bilindiği üzere özel harekat polisi alımına lise, önlisans ve lisans mezunu sadece erkekler başvuru yapabilmekte. Oysa zaten hali hazırda görevini layıkıyla cesurca yapan kadın vatan evlatları mevcuttur. Kadın adaylar da vatan savunmasında erkeklerle birlikte aynı mücadeleyi vereceklerine inanmaktadırlar. PÖH alımında kadın adaylara da kontenjan talebimiz ısrarla devam ediyor!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler