1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 697 sayılı KHK ile Göreve İade Edilen Sağlık Personeli İsim Listesi
697 sayılı KHK ile Göreve İade Edilen Sağlık Personeli İsim Listesi

697 sayılı KHK ile Göreve İade Edilen Sağlık Personeli İsim Listesi

Sağlık Bakanlığında göreve iade edilen sağlık personellerinin isim listesi yayımlandı. Kamu görevine iade edilen doktor, uzman doktor, ebe, hemşire, sağlık memuru, asistan, laborant, sağlık teknikeri isim listesi için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığında göreve iade edilen sağlık personellerinin isim listesi 12 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Bugünkü resmi Gazetede yayımlanan 697 sayılı KHK ile binlerce memur görevine iade edilirken bazı memurlar da ihraç edildi.

Kamu görevine iade edilen sağlık personelinin isim listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevine iade edilen memurlar arasında 204 Sağlık Bakanlığı personeli yer alıyor.

Kamu görevine iade edilen sağlık personelleri arasında doktor, uzman doktor, ebe, hemşire, sağlık memuru, asistan, laborant, sağlık teknikeri, veri hazırlama kontrol işletmeni, biyolog, mühendis, şoför, yardımcı doçent, hizmetli gibi unvanlara sahip memurlar bulunuyor.

Göreve İade hükümleri şu şekildedir; Aşağıdaki listede yer alan kişiler, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır. İlgili hükmünde kararname hükümleri gereği ihraç edilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır.

Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir.

Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür. Kamu görevine iade edilen sağlık personeli isim listesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.