1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 699 Sayılı KHK Yayımlandı – Resmi Gazete Son KHK Tam Metni
699 Sayılı KHK Yayımlandı – Resmi Gazete Son KHK Tam Metni

699 Sayılı KHK Yayımlandı – Resmi Gazete Son KHK Tam Metni

Resmi Gazete’de yeni KHK yayımlandı. Son olan 699 sayılı KHK tam metni için tıklayınız. Yeni KHK’da neler var? Son KHK seçim sistemi değişikliği haberimizde yer alıyor. 6 Temmuz KHK detayları için tıklayınız.

A+A-

6 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete ile Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. 699 sayılı KHK Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 699 sayılı son KHK için ilk bilgiyi Başbakan Binali Yıldırım vermişti. Başbakan Yıldırım yeni KHK ile terörle mücadeleye dair düzenlemeler yapılacağını, bunun son KHK olacağını ve 6 Temmuz’da yayımlanacağını ifade etmişti. Ancak KHK 6 Temmuz'da gece son saatlerde yayımlandı.

Bu KHK'da ihraçlar bulunmuyor. KHK Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname olarak yayımlandı. İhraçlar için ayrı kararname çıkacak. KHK metni için TIKLAYINIZ.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

Karar Sayısı: KHK/699

Anayasada yapılan değişikliklere uyum sağlanması amacıyla Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda değişiklik yapılması; 10/5/2018 tarihli ve 7142 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak, Bakanlar Kurulu’nca 14/6/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır.

MADDE 1-19/1/2012 tarihli ve 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununun 20 nci maddesinin ikinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Bu tutanak seçilen Cumhurbaşkanına verilmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulur.”

MADDE 2 - 6271 sayılı Kanunun 21 inci maddesi başlığıyla birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Andiçme töreni

MADDE 21 - (1) Seçilen Cumhurbaşkanı adına düzenlenen tutanak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı veya Geçici Başkan tarafından verilir ve aym birleşimde andiçme töreni yapılır. Bu birleşim, birlikte yapılan Cumhurbaşkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçiminin ardından Meclisin toplandığı ilk günü takip eden üç gün içinde gerçekleştirilir.

Cumhurbaşkanının ikinci oylamada seçilmesi veya sadece Cumhurbaşkanı seçiminin yapılması halinde andiçme töreni, seçim sonucunun kesinleşmesini takip eden üç gün içinde yapılır. Türkiye Büyük Millet Meclisi toplantı halinde değilse derhal toplantıya çağrılır.

Cumhurbaşkanınca atanan Cumhurbaşkanı yardımcıları ve Bakanlar atanmalarını takip eden gün andiçerler.”

MADDE 3 - Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 - Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler