1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 7 Haziran Genel Seçimi İçin Adres Değişikliğinde Son Gün
7 Haziran Genel Seçimi İçin Adres Değişikliğinde Son Gün

7 Haziran Genel Seçimi İçin Adres Değişikliğinde Son Gün

Adres Değişikliği Vererek Oy kullanacakları İçin 9 Mart 2015 Son Gün

A+A-

7 Haziran Genel Seçimlerinde oy kullanmak isteyip te  adres değişikliği yapmak isteyenler bugün mesai saatine kadar gerekli işlemleri yapmaları zorunlu.

Yapılması Gerekenler

  •  İkamet değişikliği yapmak için nüfus cüzdanı aslıyla birlikte bulunduğu il nüfus müdürlüklerine başvurulmalı.
  •  İkamet ettiği konutta herhangi bir kişi kayıtlı değilse yani boş ise herhangi bir belge istenmeyecek.
  •  Konutta önceden bir kayıt var ise yeni kayıt yapılabilmesi için üzerine kayıtlı elektrik, su ve doğalgaz faturasını ibraz etmesi gerekecek.
  •  Bir fatura beyan edemeyenler ise apartman yöneticisinden veya bağlı olduğu muhtarlıktan orada ikamet ettiğini gösteren belge getirecekler.

Öğrenciler Nasıl Oy Kullanabilecekler?

  •  Öğrenim gördüğü il veya ilçede oy kullanmak isteyenler ikametlerini eğitimlerinin devam ettiği okulun bulunduğu kente almaları gerekecek.
  •  Evde kalanlar kayıtlı fatura veya kira sözleşmesi, yurtta yaşıyorlarsa yurt müdürlüklerinden alınacak yazıyla bağlı bulundukları nüfus müdürlüklerine başvuru yaparak seçmen kayıtlarını yaptırabilirler.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.