1. HABERLER

  2. SİYASET HABERLERİ

  3. 7 Haziran Genel Seçimleri Öncesi Üç Yeni Bakan Göreve Başladı
7 Haziran Genel Seçimleri Öncesi Üç Yeni Bakan Göreve Başladı

7 Haziran Genel Seçimleri Öncesi Üç Yeni Bakan Göreve Başladı

7 Haziran Milletvekili Seçimleri Öncesi Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Değişti. İşte Yeni Bakanlar

A+A-

7 Haziran Milletvekili Seçimleri Öncesi Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Değişti.

Adalet, İçişleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlarının Atanmasına Dair İşlem 7 Mart 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Anayasa'nın 114. Maddesi gereğince Genel Seçimlerinden önce Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı değişir. Yeni Bakanlar TBMM içerisinden bağımsız milletvekillerinden veya dışarıdan atanır. Seçimlere 3 ay kala bu değişikliğin yapılmasının sebebi İktidar partilerinin Bakanlıkları seçim faaliyetlerinde kendi istekleri dahilinde kullanmalarının önüne geçmek. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Lütfi Elvan'ın zorunlu istifa etmeleriyle yeni Bakanlar'ın atamaları Resmi Gazetede de yayımlandı.

Atanan yeni bakanların aynı zamanda kendi bakanlıklarının müşteşları olması da ilginç bir ayrıntı. Bağımsız milletvekilleri seçilmezken sadece zaten Müşteşarı oldukları Bakanlıkların başına gelenlerin ne kadar tarafsız olacağı merak konusu

İşte yeni Bakanlar:

Adalet Yeni Bakanı: Kenan İPEK

İçişleri Yeni Bakanı: Sebahattin ÖZTÜRK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Yeni Bakanı: Feridun BİLGİN

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.