70. DHY kurası ile 6693 doktor alınacak

70. Dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurası için münhal kadrolar yayımlanmıştır. Tercih başvuruları 22 Ağustos 2016 tarihi saat 18:00'e kadar personel bilgi sistemi ( PBS) üzerinden yapılacaktır.

23544
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı 70. dönem Devlet hizmeti yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa göre yurt içinde veya yurt dışında tıp, tıpta uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlardan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan aşağıdaki bağlantılarda bulunan listedeki isimler için yerleştirme işlemleri aşağıdaki bilgiler ve ilan edilen takvim çerçevesinde noter huzurunda bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Kura yeri ve saati internet adresinde ilan edilecektir.  Kura sonuçları ve noter onaylı belgeler internet adresinde ilan edilecektir. Tebligat yerine geçecek ilan internet adresinde yayınlanacaktır. İlgililerin atamaları ve atama tebligatları ilan tarihinden itibaren yapılmış sayılacaktır. Yükümlülerin göreve başlamalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63 üncü madde hükümleri dikkate alınacaktır.

DHY atamaları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre yapılacaktır. Ataması yapılan veya göreve başlayan DHY’lilerin atanma şartlarına haiz olmadıkları sonradan anlaşılması halinde haklarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu veya 4924 sayılı Kanunun ilgili hükümleri uygulanacaktır. DHY kapsamındaki personel, mevzuatta belirlenen mazeret ve zorunlu haller dışında yükümlülükleri bitmeden başka yerlere atanamazlar.

DHY kapsamındaki personel, bu görevlerini tamamlamadan ayrılmaları halinde mesleklerini icra edemezler. DHY’ yi tamamlayanlar, talepleri halinde sürelerle ilgili sınırlamalara tabi olmaksızın Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde isteğe bağlı yer değiştirme suretiyle atanma, kurumlar arası naklen atama ve yeniden atama kuralarına başvurabilirler. DHY süresinin hesaplanmasında fiilen çalışma esas olup, hafta sonu ve resmi tatil günleri fiili çalışmadan sayılacaktır. Yıllık, mazeret ve hastalık nedeni ile izinli geçirilen günler yükümlülük süresine ilave edilecektir.

Başvuru yapacak olan adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabileceklerdir. Adaylar PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra tercih formunun çıktısını;

Sağlık Bakanlığı veya üniversite hastanelerinde halen çalışanlar; çalıştıkları kurum amirine veya notere, diğer adaylar ise notere onaylatacaklardır.  Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçelerini veya e-devlet internet adresi üzerinden temin edecekleri Adli Sicil Belgesini, onaylatılan tercih formlarıyla birlikte ilan edilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığına göndereceklerdir. 9- Onaylı tercih formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde adayın tercihleri geçersiz sayılacaktır. Tercih bildirmeyen, hatalı form gönderen, tercihlerine yerleştirilemeyen ve tercihleri geçersiz sayılanlar boş kalan münhal yerlere genel kura ile yerleştirileceklerdir.

Devlet hizmeti yükümlülüğü (DHY) mazeret durumu (eş ve sağlık) kurasına başvuru esasları: mazeret durumu (eş ve sağlık) kurası için başvuruda bulunacakların göndermesi gereken belgeler: 70.dönem Devlet hizmeti yükümlülüğü (DHY) kurası takvimine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Uzman Tabip İsim Listesi için TIKLAYINIZ. Pratisyen Tabip İsim Listesi için TIKLAYINIZ. Münhal Kadrolar için TIKLAYINIZ. İlan Metni için TIKLAYINIZ. Kura Takvimi için TIKLAYINIZ. Tercih ve başvuru işlemleri için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!