1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. 703 Sayılı KHK Yayımlandı – Bakanlık Kanunlarıyla İlgili Önemli Değişiklikler
703 Sayılı KHK Yayımlandı – Bakanlık Kanunlarıyla İlgili Önemli Değişiklikler

703 Sayılı KHK Yayımlandı – Bakanlık Kanunlarıyla İlgili Önemli Değişiklikler

Resmi Gazete’de 703 sayılı KHK yayımlandı. KHK’da bakanlık kanunları için önemli değişiklikler yapıldı. Uyum sağlanması için yapılan değişiklikte Bakanlık kadroları ve personele ilişkin hükümler de yer aldı.

A+A-

703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. 9 Temmuz 2018 tarihli 3. mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan, karar sayısı 703 olan Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile bazı değişiklikler yapıldı.

2 Temmuz 2018 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu kararı ile yayımlanan KHK’da Anayasada yapılan değişikliklere uyum sağlanması amaçlandı. Kararname 10 Mayıs 2018 tarihli ve 7142 sayılı Kanundan alınan yetkiye dayandırıldı.

KHK’da yeni Bakanlar Kurulu sistemi uyarınca yapılan değişikliklere uyum sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda bazı teşkilat kanunları kaldırıldı. Ayrıca ismi değişecek olan Bakanlıkların, ilgili Kanunlarda yer alan isimlerinin değiştirilmesi, sevkedilecek olan kurumların mevzuattaki yerlerinin oluşturacağı karışıklığın giderilmesi gibi birçok yönde kararlar alındı.

KHK metninde yer alan hükümlerde taşınacak, birleştirilecek Bakanlık ve kurum personeliyle ilgili hükümlere de yer verildi. Ayrıca 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye de personel alımı ile ilgili ek maddeler eklendi. 703 sayılı KHK metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler