1. WEB TV

  2. HABER VİDEOLARI

  3. 73 Bin Anestezi Teknisyeni Atama Bekliyor

73 Bin Anestezi Teknisyeni Atama Bekliyor

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı personel alımları kapsamında 73 bin atama bekleyen anestezi teknisyeni için bir kaç yüz atama kontenjanı haksızlık değil mi? Atama kontenjanı arttırılmalıdır.

73 bin aşkın atanamayan, işsiz Anestezi mezunu çok sevdikleri ve bin bir emekle okudukları mesleği yapmak, milletimize ve devletimize hizmet etmek için heyecanla atama bekliyorlar. My Memura ulaşan atama bekleyen sağlık personellerinin sesini duyurmak adına adil kontenjan taleplerini iletiyoruz.

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı personel alımları kapsamında, 73 bin anestezi mezunu olmasına rağmen 257 anestezi teknikeri,45 anestezi teknisyeni kamuya istihdam olanağı bulabilmiştik. Yapılacak sağlık personeli alımlarda artık anestezi tekniker ve teknisyenlerinin göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Hastanenin en önemli sağlık personellerinden olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri her yıl katlanan mezun sayısı ve buna paralel olarak azalan kamuya alımlar sebebiyle mağdur edilmektedir. Bir ameliyatın salimen devam edebilmesi için olmazsa olmazlardan olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri sağlık kurumlarının bir parçasından ziyade yapıtaşlarıdır.

Acillerde, servislerde, yoğun bakımlarda, mavi kodlarda ve tabi ki ameliyathanelerde Anesteziye ihtiyaç duyulması bunun en büyük kanıtıdır. Yardımcı sağlık personeli içinde riskli ve bir o kadar da geniş alana etki eden Anestezi Mezunlarının iş alanlarının bu kadar kısıtlı olması alımları sınırlayan en önemli etkenlerden biridir.

Kısa süreli eğitimle diğer sağlık personelleri anestezi teknikeri yerine çalıştırılıyor! Bir başka sorun da hemşire, sağlık memuru gibi personellerin 2-3 aylık eğitimle anestezi Teknikeri yerine çalıştırılmasıdır. Asıl işi yapan yine asıl elemanların olması şarttı. Bu kapsamda diğer branşlara olduğu gibi anestezi mezunları için de adil atama şarttır!

12 Şubat 2018 Pazartesi 20:32

VİDEOYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Benzer Videolar