73 Bini Aşkın Anestezi Mezunu Atama Bekliyor

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı sağlık personeli alım ilanların yayımlanması sabırsızlıkla beklenirken adil atma bekleyen adayların da sesi olmaya devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı anestezi mezunları için de yeterince kontenjan ayırmalı!

39412
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

73 bin aşkın atanamayan, işsiz Anestezi mezunu çok sevdikleri ve bin bir emekle okudukları mesleği yapmak, milletimize ve devletimize hizmet etmek için heyecanla atama bekliyorlar. My Memura ulaşan atama bekleyen sağlık personellerinin sesini duyurmak adına adil kontenjan taleplerini iletiyoruz.

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı personel alımları kapsamında, 73 bin anestezi mezunu olmasına rağmen 257 anestezi teknikeri,45 anestezi teknisyeni kamuya istihdam olanağı bulabilmiştik. Yapılacak sağlık personeli alımlarda artık anestezi tekniker ve teknisyenlerinin göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Hastanenin en önemli sağlık personellerinden olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri her yıl katlanan mezun sayısı ve buna paralel olarak azalan kamuya alımlar sebebiyle mağdur edilmektedir. Bir ameliyatın salimen devam edebilmesi için olmazsa olmazlardan olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri sağlık kurumlarının bir parçasından ziyade yapıtaşlarıdır.

Acillerde, servislerde, yoğun bakımlarda, mavi kodlarda ve tabi ki ameliyathanelerde Anesteziye ihtiyaç duyulması bunun en büyük kanıtıdır. Yardımcı sağlık personeli içinde riskli ve bir o kadar da geniş alana etki eden Anestezi Mezunlarının iş alanlarının bu kadar kısıtlı olması alımları sınırlayan en önemli etkenlerden biridir.

Kısa süreli eğitimle diğer sağlık personelleri anestezi teknikeri yerine çalıştırılıyor! Bir başka sorun da hemşire, sağlık memuru gibi personellerin 2-3 aylık eğitimle anestezi Teknikeri yerine çalıştırılmasıdır. Asıl işi yapan yine asıl elemanların olması şarttı. Bu kapsamda diğer branşlara olduğu gibi anestezi mezunları için de adil atama şarttır!

mezunlar.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Okuyan işsiz akumak için can atan pek çok bu eğitimi veren bölümler boş kalmadıkça yenisini açarlar

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!