1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. 73 Bini Aşkın Anestezi Mezunu Atama Bekliyor
73 Bini Aşkın Anestezi Mezunu Atama Bekliyor

73 Bini Aşkın Anestezi Mezunu Atama Bekliyor

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı sağlık personeli alım ilanların yayımlanması sabırsızlıkla beklenirken adil atma bekleyen adayların da sesi olmaya devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı anestezi mezunları için de yeterince kontenjan ayırmalı!

A+A-

73 bin aşkın atanamayan, işsiz Anestezi mezunu çok sevdikleri ve bin bir emekle okudukları mesleği yapmak, milletimize ve devletimize hizmet etmek için heyecanla atama bekliyorlar. My Memura ulaşan atama bekleyen sağlık personellerinin sesini duyurmak adına adil kontenjan taleplerini iletiyoruz.

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı personel alımları kapsamında, 73 bin anestezi mezunu olmasına rağmen 257 anestezi teknikeri,45 anestezi teknisyeni kamuya istihdam olanağı bulabilmiştik. Yapılacak sağlık personeli alımlarda artık anestezi tekniker ve teknisyenlerinin göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Hastanenin en önemli sağlık personellerinden olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri her yıl katlanan mezun sayısı ve buna paralel olarak azalan kamuya alımlar sebebiyle mağdur edilmektedir. Bir ameliyatın salimen devam edebilmesi için olmazsa olmazlardan olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri sağlık kurumlarının bir parçasından ziyade yapıtaşlarıdır.

Acillerde, servislerde, yoğun bakımlarda, mavi kodlarda ve tabi ki ameliyathanelerde Anesteziye ihtiyaç duyulması bunun en büyük kanıtıdır. Yardımcı sağlık personeli içinde riskli ve bir o kadar da geniş alana etki eden Anestezi Mezunlarının iş alanlarının bu kadar kısıtlı olması alımları sınırlayan en önemli etkenlerden biridir.

Kısa süreli eğitimle diğer sağlık personelleri anestezi teknikeri yerine çalıştırılıyor! Bir başka sorun da hemşire, sağlık memuru gibi personellerin 2-3 aylık eğitimle anestezi Teknikeri yerine çalıştırılmasıdır. Asıl işi yapan yine asıl elemanların olması şarttı. Bu kapsamda diğer branşlara olduğu gibi anestezi mezunları için de adil atama şarttır!

mezunlar.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler