1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. 77. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü DHY Kurası İle Doktor Alımı İlanı
77. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü DHY Kurası İle Doktor Alımı İlanı

77. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü DHY Kurası İle Doktor Alımı İlanı

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 77. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü DHY Kurası İle Doktor Alımı için duyuru yayımlandı. Başvuru son tarihi ve detaylar haberimizde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün duyurusuna göre 77. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurası için tıp fakültelerinden mezun olan doktorların tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman doktorların uzmanlık belgelerinin düzenlenmesi için Bakanlık tarafından istenen evrakları 20 Eylül 2017 tarihine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaştırmaları gerekiyor.

 

Belirtilen tarihe kadar Genel Müdürlüğe belgeleri ulaşıp tescil işlemleri tamamlanmış olanların 77. dönem için devlet hizmeti yükümlülüğü kurasına alınacakları belirtildi.

 

Bu kapsamda devlet hizmeti yükümlüsü olarak atamaları yapıldığı halde göreve başlamayan doktorlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılanların 77. dönem kurasına girebilmeleri için 657 Devlet Memurları Kanununda yer alan 63 ve 97.'nci maddedeki engel hallerin bulunmadığına dair dilekçelerini 20 Eylül 2017'ye kadar Bakanlık birimine iletmeleri gerekiyor.

 

Sağlık Bakanlığı, Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Caddesi numara:9 06800Çankaya/Ankara adresine 20 Eylül 2017 tarihi saat 18.00'a kadar ilgili belgelerini iletmeleri gerekmektedir. Duyuru için TIKLAYINIZ.

Bknz: Personel Sağlık - Sağlık Personeli Haberleri

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum