1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 8 Bakanlığa Ait Memur Atama Kararları 5 Aralık Resmi Gazetede Yayımlandı
8 Bakanlığa Ait Memur Atama Kararları 5 Aralık Resmi Gazetede Yayımlandı

8 Bakanlığa Ait Memur Atama Kararları 5 Aralık Resmi Gazetede Yayımlandı

Aile ve Sosyal Politikalar, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Maliye ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları 5 Aralık resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları 5 Aralık 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki atamalar; Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat AYDIN’ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki atamalar; Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Tapu ve Kadastro Yozgat Bölge Müdürlüğüne, Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürü Tamer TAŞKIRAN’ın,

Bu suretle boşalacak olan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürlüğü Mahir TUNCER’in, atanmaları 657 sayılı Kanunun 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Necmettin ŞEKER’in atanması, 657 sayılı Kanunun 68/B, 71 ve 76’ncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Ekonomi Bakanlığındaki atamalar; Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğüne Aydın GÜLER’in atanması, 657 sayılı Kanunun 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğüne Batı Karadeniz Bölge Müdürü Muzaffer ERTÜRK’ün, bu suretle boşalacak olan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğüne Batı Anadolu Bölge Müdürü Sadık CİNAZ’ın atanmaları, 657 sayılı Kanunun 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığındaki atamalar; Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Ramazan USTA’nın atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ve 8 inci maddeleri ile 2477 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Feridun ALAK’ın yeniden atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ve 8 inci maddeleri gereğince uygun görülmüştür.

Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Feridun ALAK’ın yeniden atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ve 8 inci maddeleri gereğince uygun görülmüştür.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Yinal YAĞAN’ın atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ve 8 inci maddeleri gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Zafer ALPER’in atanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 74 üncü maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 18 inci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığındaki atamalar; Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine, İbrahim Halil AKBAŞ’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 60 ıncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Müsteşar Yardımcılığına, Bakanlık Müşaviri Volkan Mutlu COŞKUN’un atanması, 657 sayılı Kanunun 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Kültür ve Turizm Bakanlığındaki atamalar; Kilis İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah ALDEMİR’in, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Maliye Bakanlığındaki atamalar; İzmir Defterdarı Tamer UTKUCU’nun başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığındaki atamalar; Karayolları Genel Müdürlüğünde açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Genel Müdür Yardımcılığına Mücahit ARMAN’ın atanması 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcılığına Can EREL’in atanması, 657 sayılı Kanunun 93’üncü maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür. Atama kararları tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.