1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 8 Bin Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu Polis Akademisinde Yayımlanıyor!
8 Bin Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu Polis Akademisinde Yayımlanıyor!

8 Bin Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu Polis Akademisinde Yayımlanıyor!

Polis Akademisi tarafından 2. dönem çarşı ve mahalle bekçisi alımı başvuru kılavuzu bugün yayımlanacağı belirtilmişti. Bekçi alımı başvuruları başlıyor. EGM 8 bin bekçi alımı başvuru şartları neler olacak?

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 2. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği aday başvuru, seçme ve değerlendirme sınavı kılavuzu yayımlanacak. 1. Dönemde 7 bin bekçi alımı gerçekleştirildi.

2. Dönem bekçi alımı için 8000 kontenjanın illere dağılımını My Memur olarak ilk biz yayımlamıştık. Ardından tüm medyada geniş yer bulan bekçi alımı il kontenjanlarından sonra başvuru kılavuzunun da bugün yayımlanacağı Bakan Soylu tarafından ifade edilmişti.

2. Dönem olarak Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine en az lise ve dengi okul mezunu 8000 erkek aday asıl olarak alınacak. Polis Akademisi 8 bin bekçi alımı 2. Dönem olarak Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine alınacak adayların başvuru-seçme ve değerlendirme sınavları, "Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Yönetmeliği" ve "Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği" kapsamında aynı şekilde hazırlanarak yayımlanacak. Kılavuzda başvuru şartları, sınav esasları vb. tüm detaylar ile dün yayımladığımız il kontenjanları olacak.

BEKÇİ ALIMINDA YAŞ ŞARTI 30 DEĞİŞİR Mİ?

Bekçi alımında yaş şartı 31 yaşından gün olmamış olmak gerekiyor. 30 yaş şartı bulunan bekçi alımı için değişiklik bugün yapılır mı veya yeni kılavuzda adaylara müjde verilir mi bilinmez ama beklenti çok büyük.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine alınacak adayların başvuru-seçme ve değerlendirme sınavları, Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Yönetmeliği ve Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği kapsamında hazırlanacak olan bekçi alımı başvuru kılavuzunda illaki 30 yaş sınırı konulacak denmemektedir. Bu kapsamda 657 DMK’daki 35 yaş şartı olması en doğrusu olacaktır.

8000 Bekçi alımı başvuru kılavuzu Polis Akademisinde yayımlanınca sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

EGM 8 Bin Bekçi Alımı Kontenjanları Belli Oldu! 81 İlin Kontenjan Listesi için TIKLAYINIZ.

8 Bin Bekçi Alımında Esnetilmesi Beklenen Üç Şart için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler