1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 8 Mart 2015 Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme
8 Mart 2015 Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme

8 Mart 2015 Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme

Yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı Ekinde Mevcut Olan ve Yapılması Uygun Görülen Değişiklikler Ne Anlama Geliyor

A+A-

8 Mart 2015 tarihli Resmi Gazete 'de yer alan "2015/7327 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar" ile mevcut kadrolar ile yapılması uygun görülen değişiklikleri sizler için açıklıyoruz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatına 9. derece 25 adet Ambar Memuru, 22 adet Teknisyen, 12 adet Arama Kurtarma Teknisyeni kadrosu verilmesi Kpss atamaları için hazırlık olarak değerlendirilebilir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı taşra teşkilatında 402 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosunun 3. derece ile değiştirilmesi, Kurumda çalışan memurlar için üst derece verilmesine yönelik hazırlık olarak göze çarpmaktadır. Ayrıca bir çok ünvanda üst dereceler alınmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı merkez teşkilatında 5. derece 10 adet müfettiş kadrosu ile taşra teşkilatında 30 adet 6. derece Sosyal Güvenlik Denetmeni kadrosu alınması mevcut Müfettiş Yardımcısı ve Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrolarında görevli personelin terfilerinin yapılması hazırlığı olarak görülmektedir. Ayrıca yükselen personelden boşalan kadrolara açıktan atama yapılabilir.

SGK taşra teşkilatına 28 adet 9. derece Teknisyen kadrosu alınması ise Kpss yerleştirme takvimi için ön hazırlık olarak görülmektedir.

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.