1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. 8 Üniversitede Yeni Açılan ve Kapatılan Fakülte ve Yüksekokullar Yayımlandı
8 Üniversitede Yeni Açılan ve Kapatılan Fakülte ve Yüksekokullar Yayımlandı

8 Üniversitede Yeni Açılan ve Kapatılan Fakülte ve Yüksekokullar Yayımlandı

Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması ve Kapatılması Hakkında Karar 6 Aralık 2017 tarihli resmi gazetede yayımlandı. İşte açılan veya katılan fakültelerle yüksek okulların tam listesi.

A+A-

6 Aralık 2017 tarihli resmi gazetede bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak enstitü, fakülte ve yüksekokul kurulması ve kapatılması hakkındaki karar yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre 8 üniversitede 9 yeni fakülte veya meslek yüksek okulu açılırken 3 üniversitede de 3 fakülte veya yüksek okul kapatıldı.

Kurulanlar; Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Bilişim Enstitüsü, Amasya Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Gülhane Hemşirelik Fakültesi ve Savunma Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sakarya Üniversitesinde İşletme Enstitüsü, Selçuk Üniversitesinde Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi kuruldu.

Kapatılanlar; Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Turizm Fakültesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu kapatıldı. Resmi gazete karar metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.