1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 81 Memur-sen İl Temsilcisi Ankara’da Bir Araya Geldi
81 Memur-sen İl Temsilcisi Ankara’da Bir Araya Geldi

81 Memur-sen İl Temsilcisi Ankara’da Bir Araya Geldi

Memur-Sen Konfederasyonu, 27'inci Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı'nı Kızılcahamam'da Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve 81 ilden gelen il temsilcilerinin...

A+A-

Memur-Sen Konfederasyonu, 27'inci Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı'nı Kızılcahamam'da Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve 81 ilden gelen il temsilcilerinin iştirakiyle gerçekleştirdi.

27'inci Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı Kızılcahamam'da yapıldı. Geçen yılın muhasebesinin yapıldığı toplantıda Motif Kart, yeni hizmet binası, ILO tartışması, 15 Temmuz darbe süreci, Arakan, Halep ve Kudüs için yapılan kampanyalar, KPDK'lar ve toplu sözleşme sürecinde yaşananlar ele alındı. Toplantıda, 2018 yılı ve önümüzdeki süreç için plan ve programlar üzerine de konuşuldu.

Son üç günde yoğun bir program geçirdiklerini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Akif İnan Vakfımızın açılışını gerçekleştirdik. Kızılcahamam'da ise uluslararası sempozyumumuzu ve il temsilcileri toplantımızı başarıyla tamamladık" dedi.

Memur-Sen üyelerine büyük avantajlar sağlayacak olan Motif Kart projesi hakkında konuşan Yalçın, "Projemiz tamamlanmak üzere. Hayırlı olsun. Kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp büyük avantajları olan kartımızı üyelerimizle buluşturacağız" diye konuştu.

"Kaliteyi artırarak yolculuğumuzu sürdürelim"

Çeyrek asrı geride bıraktıklarının altını çizen Yalçın, "Başlanan noktadan gelinen noktaya bakıldığında hangi şartlardan hangi şartlara geldiğimizi görmemiz gerekiyor. Geldiğimiz nokta itibariyle daha fazla ufuk sahibi olmak, daha ferasetli olmak zorundayız. En ufak bir hatanın dahi artık tolere edilme durumu olamaz. O yüzden her geçen gün kaliteyi artırarak devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Kurulduğumuz günden bu yana hiçbir zaman zulme ve haksızlığa sesimizi kısmadık" diyen Yalçın, "Hiçbir zaman sessiz kalıp dilimizi ısırmadık. Bu tavrımızla geldiğimiz noktada imrenilecek bir yerdeyiz ve Türkiye'de sendikacılığın tarihçesindeki yerimiz büyük. Tek rakibimiz kendimiziz ve başardığımız noktalardır" şeklinde konuştu.

"Büyüme, daha fazla birliktelikle mümkün"

Yalçın sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dişimizle tırnağımızla kazıyarak, engelleri bariyerleri yıkarak, bedeller ödeyerek bugünlere geldik. Teşkilatlarımızın büyümesinin daha fazla birlikteliğe, daha fazla dirsek temasına dayandığını hatırlayalım. Memur-Sen emek hareketi olmanın yanında tüm sosyal olaylara da duyarlı bir teşkilattır."

Yalçın konuşmasında geçen yılın muhasebesini de yaptı. "2017, 15 Temmuz darbe sürecinin akabinde yaşanan olayların yansıdığı bir yıl oldu" diyen Yalçın, sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Memur-Sen olarak masumlara dokunmayın, suçlulara acımayın dedik ve süreci böyle takip ettik. FETÖ'ye karşı verilen büyük mücadeleyi destekliyoruz. Ucu kime dokunursa dokunsun sonuna kadar gidilmesini, mücadelede asla ödün verilmemesini istiyoruz."

81 Memur-sen İl Temsilcisi Ankara’da Bir Araya Geldi

İhlas Haber Ajansı İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.