1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. 9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı
9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılı subay ve astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. MSB 2018 yılı personel alımı kapsamında 9 bin 753 Subay ve Astsubay alımı başvuruları başladı. Başvuru kılavuzu ve detaylı bilgi için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılı subay ve astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı, başvurular başladı. MSB 2018 yılı personel alımı kapsamında 9 bin 753 Subay ve Astsubay alımı başvuru kılavuzu ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlandı. 2018 yılı subay ve astsubay alımı başvuru ücreti 80 TL olarak açıklandı.

Adaylar başvurularını 9 Ocak 2018 ile 15 Şubat 2018 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığının internet sitesi üzerinden ya da ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekler. Başvuru ücreti ödeme süresi ise 16 Şubat 2018 tarihinde sona erecek.

Harp Okulları için 2018 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile YKS’nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) girmek, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2018 Yılı YKS 1. Oturum olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmek gerekiyor.

MSB 2018 yılı Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları sınavı 18 Mart 2018 Pazar günü tüm il merkezlerinde yapılacak. Harp Okullarına (HO) bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek adaylar başvuru yapabilecekler.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay MYO müracaat ve başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

2018-MSÜ Aday Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Kurumlarındaki Alan/Dallar ve Kodları Tablosu için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Kurumlarındaki Okul Türleri ve Kodları Tablosu için TIKLAYINIZ.

2018-Yılı Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Alımları Akış Şeması için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.