1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. 9 Bin Aday GİB Memur Alımı Mülakat Listelerinin Açıklanmasını Bekliyor
9 Bin Aday GİB Memur Alımı Mülakat Listelerinin Açıklanmasını Bekliyor

9 Bin Aday GİB Memur Alımı Mülakat Listelerinin Açıklanmasını Bekliyor

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından DGUY ve GUY kapsamında toplam bin 400 kamu personeli alımı için 9 bin aday yazılı sınava katıldı. Adaylar mülakat listelerinin 6 aydır açıklanmasını bekliyor. Süreç uzadıkça mağduriyet artıyor!

A+A-

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB tarafından 400 Devlet Gelir Uzaman Yardımcısı (DGUY) alımı sınavı 4 Ağustos’ta yapıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 Gelir Uzman Yardımcısı (GUY) alımı sınavı da 18 Ağustos 2018 tarihinde yapıldı.

6 Aydır Adaylar Mülakat Tarihlerini Bekliyor

Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı için 400 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek ve sınavlara 10 katı olmak üzere 4 bin aday çağrılacak. Gelir Uzman Yardımcılığı için 1000 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek ve sınavlara 5 katı olmak üzere 5 bin aday çağrılacak.

9 bin aday DGUY ve GUY sınavları için gerekli tarihlerin açıklanacağı zamanı bekliyor. Adaylar mağduriyetlerinin duyulması için gazeteye ilan dahi verdiler ve yetkililerin seslerini duymasını bekliyor!

My Memur olarak tüm bu süreçte GİB personel alımı adaylarının seslerini duyurmaya gayret gösterdik ve KPSS adaylarının taleplerinin görülmesi adına mülakat listelerinin açıklanmasının daha fazla gecikmemesini bekliyoruz.

GİB 1400 personel alımı yazılı sınav değerlendirmesi nasıl olacak?

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar tercih yapılan il kontenjanı dikkate alınarak 2 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

GİP personel alımı yazılı sınav sonuçlarının nereden duyurulacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB 1000 GUY ve 400 DGUY memur alımı kapsamında yazılı sınavda başarılı olarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimlerine, sözlü sınavın yerine ve tarihine ilişkin listeleri GİB tarafından internetten duyurulacak. My Memur olarak sürecin takipçisiyiz ve açıklanınca sizleri bilgilendireceğiz.

GİB personel alımı asil ve yedek listeler açıklanacak

Giriş sınavında başarılı olan adayların ad ve soyadları ile aday numaralarının yer aldığı asil ve yedek listeler uygun görülen yerlere asılmak ve Başkanlık resmi internet sitesinde yayımlanmak suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca, asil ve yedek listelerde yer alan adaylara sonuç yazı ile bildirilecektir.

Sınav itiraz süreci nasıl işleyecek?

Sınav sonuçlarına, duyurunun yapıldığı günü takip eden tarihten itibaren yedi gün içerisinde dilekçe ile itiraz edilebilir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İtirazlar, sınav kurulu tarafından incelenecek ve en geç beş iş günü içinde karara bağlanarak sonuç ilgiliye bildirilecektir.

GİB, 400 DGUY alımı kılavuzu için TIKLAYINIZ.

GİB, 1000 GUY alımı kılavuzuiçin TIKLAYINIZ.

dguy.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler