1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. 9 Ocak 2015 Atama Kararları - 14 Bakanlıkta Atama ve Görevden Almalar
9 Ocak 2015 Atama Kararları - 14 Bakanlıkta Atama ve Görevden Almalar

9 Ocak 2015 Atama Kararları - 14 Bakanlıkta Atama ve Görevden Almalar

Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Kültür ve Turizm, Maliye, Millî Eğitim, Millî Savunma i

A+A-

9 Ocak 2015 tarihli resmi gazetede ile birlikte Atama Kararları da yayımlandı. Atama Kararlarının Yayımlanması ile birlikte birçok bakanlıkta (aslında 14 Bakanlık’ta) onlarca atama yapılırken görevden almalar yaşandı.

9 Ocak 2015 tarihli Resmi gazetede yayımlanan; 14 Bakanlık’ta yapılan atamalar ve görevden alımlara ait detayları aşağıda listeledik.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Osman Çizmeci, Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Özgür Turhan görevinden alındı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Niğde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Metin Bitim, Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Abdullah Aydar, Erzurum Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Hacı İbrahim Buğdaycı, Düzce Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Salih Akbulut, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Süleyman Aslan, Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Şanlıurfa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Seyfullah Duran, Sinop Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Feridun Delen, Sinop Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Feridun Delen, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Muhammet Taha Güven, Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Mehmet Albayrak, Kırklareli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Şırnak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, Van Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Nevzat Gün, Ağrı Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Ayşegül Sorguç, Malatya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Bitlis Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı,  Tunceli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Tülay Satır atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

İş Başmüfettişliklerine, İş Müfettişleri Tevfik Bayhan, Fatih Mehmet Güven, Uğur Yazıcı, Ramazan Doğan, Ömer Faruk Uslu, Serpil Erdoğan, Semiha Dostlar, Onur Batuman ve Salim Yarar, Hayrettin Saldı, Yakup Aykın, Davut Seyhan, Serkan Çetinceli, Murat Bakır, Bekir Müjdat Derindere, Tunay Örs, Mustafa İlkan Özer, Şuayup Er, Hasan Kutluhan Kendir ve Aysun Yıldız atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine, Ahmet Çetin atandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ufuk Nurullah bilgin atandı.

Dışişleri Bakanlığı

Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcılığına, Yaprak Alp atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sedat Önal yeniden atandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, Adana İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül atandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Halil Erdoğan görevden alınırken, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine, Ahmet Vural, Bakanlık Müşavirliğine, Kadir Aydın atandı.

İçişleri Bakanlığı

Denizli Vali Yardımcılığına, Eski Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Tuncay Engin atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Strateji Geliştirme Başkanlığına; İsmail Demirel, Başmüfettişliğe, Müfettiş Serdar Soysal, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Mehmet Kesen, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Necmi Asan, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Ziya Karatekin, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Ahmet Hacıoğlu, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Veli Çelik, atanırken, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı D. Şadi Erdoğan, Bakanlık Müşavirleri; Mevlüt Taban, Mesut Dolay, görevden alındı.

Maliye Bakanlığı

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına Muhasebat Genel Müdürü Bekir Bayrakdar, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Murat Alan, Vergi Başmüfettişliklerine Hakan Gürsoy, Kürşat Ataç, Hakkı Sayan, Ömür Külahlı ile Yusuf Çokyiğit atandı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, Asım Sultanoğlu atanıren, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu yeniden aynı görevine atandı.

Millî Savunma Bakanlığı

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Yardımcılığına Akif Akgül atandı.

Bu kararnamede ismi yazılı bir Hâkim Subay’ın karşısında gösterilen göreve atanması 357 sayılı Askerî Hâkimler Kanunu’nun 16’ncı maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2’nci Or. K.lığı As. Mah. As. Mah. (As. Hak.) MALATYA, Hak.Ütğm., Yakup ÖZ, MALATYA DOĞANYOL, 2010-2, 30/8/2013, 2’nci Or. K.lığı ADMÜŞ ADMÜŞ (Adl. Müşv. Yrd.) MALATYA

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. Hakkı Öztürk görevden alındı.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.