1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. 90 Bin Uzman Çavuşun Kadro Talebi TBMM'de Dile Getirildi
90 Bin Uzman Çavuşun Kadro Talebi TBMM'de Dile Getirildi

90 Bin Uzman Çavuşun Kadro Talebi TBMM'de Dile Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan 90 bine yakın kahraman uzman erbaşın kadro taleplerini gündeme defalarca taşımıştık. TBMM'de yapılan basın açıklamasında da bu haklı kadro talebi yinelendi.

A+A-

My Memur olarak sözleşmeli statüde görev yapmakta olan ve birçok özlük haktan mahrum olan uzman çavuşların taleplerini gündeme getirmiştik. Özellikle de kadrolu personel olarak çalışmaları gerekliliğini vurgulayarak, kahramanca görev yapan TSK personellerinin hak ettikleri statüye geçmelerini istemiştik.

Bugün de TBMM'de yapılan basın açıklamasında aynı konu gündeme geldi ve uzman erbaşların kadro talepleri ele alındı. 90 bine yakın uzman çavuş bulunuyor. Tam olarak 87 bin 805 uzman çavuş TSK'da çeşitli kuvvet komutanlıklarında, her türlü şartta kahramanca görev yapmakta. Bu kapsamda da sözleşmeli bir personel olarak değil, kalıcı ve kadrolu TSK personeli olmaları gereken uzman çavuşlar için gereken özveri gösterilmelidir.

Taşeron yasası ile bir milyona yakın işçiye kadro verilmesinin ardından 90 bine yakın ve TSK'da görev yapan uzman çavuşlar için herhangi bir çalışma yapılmaması üzücü. Bu kapsamda da MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek kadro beklentisi içinde olan uzman çavuşların sorununu gündeme tekrar getirdi.

90 bine yakın uzman çavuşun kadro talebi yinelendi ve iş güvencesi ile görev yapmak isteyen bu personeller için gerekli özverinin gösterilmesi talep edildi. Kahramanca görev yapan uzman çavuşların geçici ve sözleşmeli statüde değil kalıcı ve kadrolu olarak istihdam edilmeleri şarttır denildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.