1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. A.Ö.F ÖĞRENCİLERİ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
A.Ö.F ÖĞRENCİLERİ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

A.Ö.F ÖĞRENCİLERİ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Bu projenin başarıyı arttıracağı ve öğrencileri bir çok konuda rahatlatması beklenirken bir yandan da projenin, öğrencilerin okul işlerindeki eskiden olan büyük zaman kayıplarının artık olmayacağı beklenmektedir.

A+A-

 Başarılı olacağına kesin gözüyle bakan Rektör Prof. Dr. Güney çalışmalara başlandığını öğrencilerden tam katkı beklediğini dile getirdi.

 

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık öğretim Fakültesi (AÖF), hayata geçirdiği "Anadolu Mobil" adlı projesiyle Dikkat çekti, yaklaşık 1,5 milyon öğrencisine yeni bir imkan sağlama yolunda dev bir adım attı evde, işte, yolculukta hatta yürürken bile ders çalışma imkanı sunmak olan projeyi hayata geçirdi.

Yeni akademik yılla beraber hayata geçirilen “Anadolu Mobil” projesi kapsamında kayıt esnasında verilecek kartların üzerindeki karekodu telefonlarına veya tablet bilgisayarlarına tanıtan öğrenciler, AçıköğretimSistemi’nde bulunan sınav giriş belgelerine , ders kitaplarına, sesli kitaplara, deneme sınavlarına, sınav sorumluluk ünitelerine ve tüm sınav sonuçlarına ulaşabilecekler.

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, yeni kayıt dönemiyle yeni bir uygulama başlattıklarını belirterek, öğrencilerin artık smart telefonlarda ve tablet bilgisayarda bütün açıköğretim sisteminden yararlanabileceği bir ortam, bir ara yüz oluşturulduğunu söyledi.

Projeyle beraber açıköğretim sisteminin mobil bir duruma geldiğini anlatan Güney, “Kayıtlarda öğrencilerimize bir kitap ayraç kartı verilecek. O kartın üzerinde bir karekod var. O karekodu kendi smart telefonlarına, tabletlerine aktardıklarında ders çalışabilecekler, sınav notlarını görebilecekler, sınav yerlerine ulaşabilecekler, e-ders malzemelerine de ulaşabilecekler. Öğrencilerimiz için artık çalışma mekanı bilgisayar başları değil. Yolda, otobüste internetin bulunduğu her ortamda ders çalışma başta olmak üzere açıköğretim sisteminin tüm imkanlarından faydalanabilecekler. Açıköğretim sistemi böylece mobil bir duruma da gelmiş olacak. Kayıt döneminde bütün arkadaşlarımıza bu kartları vereceğiz ve onlardan bu uygulamayı kullanmalarını bekliyoruz” dedi.

 

Prof. Dr. Güney, yeni hayata geçirilen “Anadolu Mobil” projesinin içerisinde bulunan uygulamalardan deneme sınavları hariç diğerlerinin tam anlamıyla faal olduğunu, deneme sınavları uygulamasının da 1 aya kadar tamamen hazır hale geleceğini de kaydetti.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZ BİZE SOSYAL MEDYADAN ULAŞSINLAR”

Cümlesiyle yola koyulan Prof. Dr. Güney, şöyle devam etti:

 “Yani bize çağrı merkezleri vasıtasıyla ulaşabilirler ama biz öğrencilerimizden daha çok bize sosyal medyayı kullanarak ulaşmalarını istiyoruz. Lütfen öğrencilerimiz sorularını bize sosyal medya üzerinden sorsunlar çünkü burada bir ekip onların cevaplarını verecek. Dışarıdan, farklı yerlerden, farklı kanallardan bilgiye ulaşmasınlar. Çağrı merkezlerinden önce facebook ve twitter adreslerimizden bize ulaşırlarsa en doğru bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşacaklarının garantisini verebiliriz.”

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler