1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Acaba Yine Bir Sağlıkta Şiddet Vakası mı?
Acaba Yine Bir Sağlıkta Şiddet Vakası mı?

Acaba Yine Bir Sağlıkta Şiddet Vakası mı?

Acaba Yine Bir Sağlıkta Şiddet Vakası mı?

A+A-

Adanın kozan ilçesinde özel bir hastanede görev yapan hemşire nöbet çıkışı , evine gittiği sırada arabanın içinde bekleyen şahıslar tarafından eter koklatılarak kaçırıldı,Çevrede bulunan duyarlı vatandaşların polise haber vermeleri ile polis  içinde hemşire ile birlikte kaçan otomobili ve diğer gözetleme yapan araç ile birlikte kaçan şahısları aramaya başladı.Plakası vatandaşlar tarafından polise bildirlilen araçlardan biri  mezarlık yakınlarında trafik ekipleri tarafından durduruldu. Araçta hemşirenin bulunamamsı üzerine polis ekipleri şahısların karakolda sorgulayarak aldıkları bilgiler doğrultusunda şahıslar suçlarını kabul ederek hemşireyi elleri bağlı şekilde bir barakaya terk ettiklerini söylediler bunun üzerine polis ekipleri olay yerine giderek hemşireyi kurtardılar. Diğer kaçan araç ise adana yolunda durduruldu ve içindeki dört kişi gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildi.

Olayın nedeni henüz bilenmemekte olup belkide hemşirenin görevi ile alakalı hiç bir neden yoktur. Fakat genel olarak baktığımız zaman hastane çalışanlarının hem çalıştıkları kurum içinde hemde kurum dışında sürekli olarak şiddete maruz kalmaları ve kurum içi ve kurum dışı can güvenliklerinin bulunmaması Sağlık çalışanlarının çalışma ve yaşam şartlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Sağlık çalışanlarının büyük bir oranda şiddete ve hakarete maruz kalmaları ve bu durumu bir çok sağlık çalışanın işlerin daha fazla büyümemesi ve  suçlular için çok fazla bir yaptırımı ve cezası  olmamasından  dolayı sineye çekmek zorunda kalmaktadırlar. Zaten zor olan çalışma şartlarında birde  hiç bir yıpranma ücreti ve yıpranmaya bağlı erken emeklilik haklarını alamamaları malesef ülkemizdeki sorunların başında gelmektedir. Bir çok diğer meslekte de bu tür olumsuzlukları görmekteyiz .
Her insanın kendi polisi kendi vicdanıdır. Lütfen sağlık çalışanlarına gerekli saygıyı gösterelim ve onların herkes için kendi sağlıklarını ve yaşamlarını riske atarak çalıştıklarını unutmayalım.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.