1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Açık Lise AÖL 1. Dönem Ders Seçme İşlemleri Başladı
Açık Lise AÖL 1. Dönem Ders Seçme İşlemleri Başladı

Açık Lise AÖL 1. Dönem Ders Seçme İşlemleri Başladı

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açıköğretim liseleri için 2019-2020 1. dönem eğitim-öğretim yılı için ders seçim işlemleri başladı. AÖL ilk kayıtları ve ders seçim işlemleri My Memur haberde.

A+A-

 

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. Dönemi için Açık lise ders seçim işlemleri başlatıldığı duyuruldu. Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileyen veya İlk Kayıt yaptıran öğrencilerimizden öğrencilik durumu AKTİF olanlar için ders seçme işlemleri 11 Eylül 2019 Çarşamba günü itibarıyla başladı.

Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt (Yeni Kayıt) yaptıran öğrencilerin, ilk kayıt ücretini (30 TL) anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra öğrencilik durumu Aktif olanlar ders seçme işlemini yapabilecektir. 

AÖL DERS SEÇİMİ

Öğrenciler, öğrencilik durumu “Aktif” olduktan sonra sınavına gireceği dersleri seçmek zorundadır. Öğrencilerin ders seçimlerini; öğrenci numaralarını ve kişisel şifrelerini kullanarak “http://aol.meb.gov.tr/” internet adresinden yapmaları gerekmektedir.

Ders seçiminde tüm sorumluluk öğrenciye aittir. Ders seçimini çalışma takviminde belirtilen süre içerisinde yapmayan öğrencilerin sınava gireceği dersler Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından atanır ve öğrenciler seçilen bu derslerden sınava girmek zorundadır.

AÖL İLK KAYIT BAŞVURU TARİHLERİ

Açık Öğretim Lisesi 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem İlk Kayıt Kılavuzu kapsamında başvuruları başlamıştı. Açık Öğretim Lisesi 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem İlk Kayıt Başvuru Tarihleri: 21/08/2019 – 27/09/2019 tarihleri arasında olacak.

Açık Öğretim Lisesi 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Mazeretli İlk Kayıt Başvuru Tarihleri: 28/09/2019 – 04/10/2019 tarihleri arasında yapılacak.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

a) İlköğretim Okulu/Ortaokul mezunu olanlar,

b) Ortaöğretim kurumlarından ayrılanlar,

c )Ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar,

ç )Bir yükseköğretim kurumundan ayrılan veya mezun olanlardan, meslek liselerinin 3 yıllık veya 4 yıllık sisteminden mezun olanlar ile genel liselerimizin 3 yıllık veya 4 yıllık alanlı sisteminden mezun olanlar,

d) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Millî Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a), (b), (c) ve (ç) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlardan denkliği 19/07/2010 ve daha önceki tarihte düzenlenmiş olanlar (Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/07/2010 tarih ve 76 sayılı kararı ile ülkemizde alanlı sistem kalktı) başvurabilir.

AÖL ilk kayıt kılavuzu için TIKLAYINIZ.

AÖL kayıt yenileme kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler