Açık Lise AÖL 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri! Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Kurumları "Açık Lise" 3. dönem kayıt yenilemeleri devam ediyor. Açık lise kayıt yenilemelere dair tüm detaylar My Memur haberde.

53752
Daha Fazla Göster

Açık Öğretim Lisesi AÖL 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı 3. dönem kayıt yenileme kılavuzu kapsamında 2019 yılı 3. dönem Açık Lise AÖL kayıt yenilemeleri yapılıyor. Öğrencilerin kayıt yenileme ile ilgili merak ettikleri tüm detayları My Memur olarak hazırladık. Açık Öğretim Lisesi AOL 3. Dönem kayıt yenilemeleri 14 Mayıs 2019’a kadar devam edecek.

AÖL KAYIT YENİLEME ve MAZERETLİ KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

Açık Öğretim Lisesi 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı III. Dönem Kayıt Yenileme Başvuruları normal süresi 12 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek. Öte yandan Açık Öğretim Lisesi 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı III. Dönem Mazeretli Kayıt Yenileme Başvuru Tarihleri de 13-14 Mayıs 2019 olarak açıklandı.

AÖL KAYIT YENİLEME DÖNEMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Ders seçimi yapmayan öğrencilerin dersleri, sistem tarafından otomatik olarak seçilmektedir. Ancak bir ders ya da eksik ders seçimi yapılmış ise sistem ders ataması yapmamaktadır. Mağduriyet yaşamamak için, öğrenci ve HEM lerin ders seçimini yaparken dikkat etmeleri gerekmektedir.

Sınav bölgesi değişikliğinin(Adres bilgisi değişikliği sınav bölgesi değişikliği anlamına gelmemektedir) ve yabancı dil değişikliğinin zamanında ve hatasız yapılması gerekmektedir. Bu değişlikleri HEM’ler Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi butonu kapanana kadar yapabilmektedirler.

Özel durumu olmayan öğrencilerin aşağıdaki sınav merkezlerini şeçmemeleri gerekmektedir. Seçtikleri takdirde bu merkezlerde sınava alınmayacaklardır.

Ankara Atatürk Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi, Ankara Ayaş Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Ankara Pursaklar Saray Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Üniversitesi Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Askeri Üst Bölgeleri.

Cezaevinden çıkan öğrencinin sistemdeki durumu ; “Özel Durum Yok” olarak değiştirilmelidir. Aksi takdirde sınav yeri cezaevi olarak kalacaktır.

Engelli öğrencilerin, raporlarına göre engel durumlarının, sisteme hatasız işlenmesi gerekmektedir. Engelli olmayıp engelli olarak sisteme işlenen öğrencilerin durumlarının da ivedilikle düzeltilmesi gerekmektedir.

Öğrencilere ulaşabilmek için iletişim bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. İletişim bilgilerinde değişiklik olduğu takdirde güncelleme yapılması gerektiği öğrenciye hatırlatılmalıdır. Mümkünse ikinci bir telefon numarası da sisteme girilmelidir.

Öğrenciler, şifrelerini başkaları ile paylaşmamalıdırlar. Kayıt yenileme süresi boyunca bu işlemlerin özenle yapılması gerekmektedir. Ölçme ve Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ne sınav kütükleri gönderildikten sonra hiçbir düzeltme yapılamamaktadır.

AÖL 3. Dönem kayıt yenileme kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Açık Lise AÖL 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri! Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!