1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Açık Liselerden Mezun Olamayan Öğrencilere Ek Sınav Hakkı MEB 2018
Açık Liselerden Mezun Olamayan Öğrencilere Ek Sınav Hakkı MEB 2018

Açık Liselerden Mezun Olamayan Öğrencilere Ek Sınav Hakkı MEB 2018

MEB, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Liselerine kayıtlı 8 dönem ve üzerinde olanlar ile üniversitelere kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrencilere 6-07 Ekim 2018 tarihlerinde ek sınav hakkı verdi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından açık öğretim liselerinden mezun olamayan öğrencilere ek sınav hakkı verildi. Açık lise ek sınav başvuruları başladı.

AÖL ek sınav tarihleri: Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve söz konusu liselerin yurtdışı programlarında kayıtlı 8 dönem ve üzerinde olanlar ile üniversitelere kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrencilere 6-07 Ekim 2018 tarihlerinde ek sınav yapılacaktır.

32 İl merkezinde üç oturum halinde yapılacak olan ek sınava müracaatlar 18 Eylül 2018 tarihine kadar alınacaktır. Ek Sınav şartlarını taşıyan ve ek sınava katılmak isteyen öğrenciler belirtilen tarihlerde sınav katılım ücreti 30 TL’yi ilgili banka hesaplarına yatırıp kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılmayacağından mutlaka Açık Öğretim Okulları irtibat bürolarına müracaat ederek, öğrencilik durumlarını ek sınav için aktif duruma getirmeleri ve ekli listede bulunan sınav merkezlerinden birini seçmeleri gerekmektedir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinde kayıtlı öğrencilerden il ve ilçelerdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Anadolu İmam Hatip Liseleri aracılığıyla yüz yüze eğitim meslek derslerini alan fakat dönem içerisinde başarısız olmuş öğrenciler için de yüz yüze eğitim ile aldıkları meslek derslerinden de ek sınav hakkı verildiği belirtildi.

Yüz yüze eğitim meslek dersleri için ek sınav şartlarını taşıyan ve ek sınava katılmak isteyen öğrenciler yüz yüze eğitim aldıkları kurumlara 18 Eylül 2018 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir. Yüz yüze eğitim meslek dersleri için ek sınavlar 19-25 Eylül 2018 tarihleri arasında yüze eğitim veren kurumlar tarafından yapılacağı açıklandı.

Önemli not! Ek sınav başvurularının alınacağı 18 Eylül 2018 tarihine kadar İlk Kayıt (Yeni Kayıt) İşlemi yapılmayacaktır. Ek sınav yapılacak sınav merkezleri için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler