1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Açık Öğretim Lisesi 2017 Yılı 1. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı
Açık Öğretim Lisesi 2017 Yılı 1. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

Açık Öğretim Lisesi 2017 Yılı 1. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı. AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme kılavuzu için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi AÖL 2017 - 2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. dönem ilk kayıt kılavuzu doğrultusunda kayıtlar 15 Eylül 2017 tarihine kadar yapılabilecek. Ayrıca 1. dönem kayıt yenileme kılavuzu doğrultusunda da kayıt yenileme işlemleri 18 Eylül ile 22 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek.

Açık Öğretim Lisesine Kimler Başvurabilir?

İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar, Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar, Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar başvurabilir.

Kayıt Yenileme İşlemini Kimler Yaptıracak?

Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar I. dönem sınavına katılamaz.

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak öğrenci adayı, her yıl belirlenen “İlk Sınav Bedelini” ödemek zorundadır. 2017 yılında, bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli, 40 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası’nın Bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların İnternet Bankacılıkları üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Bedeli), 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir.

İlk kayıt sınav bedelinin 10 TL’ si ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir. İlk kayıt kılavuzu için TIKLAYINIZ. Kayıt yenileme kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler