Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Kayıtları İçin Son Günler

Liseyi dışarıdan tamamlamak isteyen öğrencilerin tercihi olan AÖL 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı kayıt işlemleri için son günlere girildi. AÖL kayıtları hangi tarihte bitiyor? AÖL sınav takvimi belli oldu mu?

56468
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Liseyi açıktan okumayı tercih eden öğrenciler için AÖL hazırlıkları 21 Ağustos 2019 tarihinde başladı. AÖL için 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılı 1. Dönemi, ilk kayıt işlemleri ile başlamış olacak. Açık Öğretim Lisesi sınavları yıl içerisinde MEB tarafında 3 dönem halinde yapılacak. Kayıt işlemlerini başarı ile tamamlayan AÖL öğrencileri ilk olarak 1.dönem sınavlarına katılmaya hak kazanacak.

Belirlenen tarihler arasında kayıtlarını yaptıramayan adaylar içinse mazerete bağlı ilk kayıt imkanı tanınacak mı? Evet belirlenen tarih aralığında kayıt yaptırmayan adaylar için 28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında mazeretli kayıt süreci başlamış olacak.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül 2019 tarihinde sona erecek. Açık Öğretim Lisesi’ne ilk defa kayıt olacak olan öğrenciler Halk Eğitim Merkezleri’nde kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra, anlaşmalı bankalara veya anlaşmalı bankaların ATM lerine sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileyen veya ilk kayıt yaptıran öğrencilerden öğrencilik durumu AKTİF olanlar için ders seçme işlemleri başlamış oldu.

Açık Öğretim Sınav takvimi 2019-2020 açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı AÖL sınav takvimini belirledi. MEB’in yaptığı duyuruya göre AÖL 1.dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 1. dönem sınavları 07 – 08 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak. AÖL sınavlarında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecektir. Sınavlar iş takviminde yazan tarihlerde hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturum halinde yapılmaktadır.

AÖL Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için istenen evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için öncelikli olarak kayıt ücretinin yatırılması gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt için başvuran öğrenci adaylarının, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görülmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin kayıtları, sistem tarafından engellendiğinden yapılmamaktadır. Ön kayıt işlemlerini tamamlayarak aktif duruma gelen öğrenciler ders seçimini yapabilmektedir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!