1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Açık Öğretim Okulları Sınavları Soru ve Cevapları Yayımlandı! 11-12 Nisan Açık Lise Soru ve Cevapları
Açık Öğretim Okulları Sınavları Soru ve Cevapları Yayımlandı! 11-12 Nisan Açık Lise Soru ve Cevapları

Açık Öğretim Okulları Sınavları Soru ve Cevapları Yayımlandı! 11-12 Nisan Açık Lise Soru ve Cevapları

Açık Öğretim Okulları “Açık Lise” sınavları soruları ve cevapları MEB’de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Lisesi AÖL ve Açık Öğretim Okulları AÖO sorularını ve cevaplarını yayınladı. AÖL soruları ve cevapları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” Açık Öğretim Okulları AÖL soru ve cevaplarını yayımlandı. Açıköğretim Okulları “Açık Lise” soru ve cevaplarına aşağıdaki bağlantılardan “PDF” dosyalarından ulaşabilirsiniz. MEB, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ÖDSGM tarafından tüm Açık Lise soru ve cevaplarını ve detayları My memur olarak hazırladık.

6 Nisan 2019 Tarihinde Yapılan Açık Öğretim Ortaokulu Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları yayımlandı.

6-7 Nisan 2019 Tarihlerinde Yapılan Açık Öğretim Lisesi/Mesleki Açık Öğretim Lisesi/Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi sınavlarının soru kitapçıkları ve cevap Anahtarları yayımlandı.

AÇIK ÖĞRETİM OKULLARI SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILIR

Sınavlar yapıldıktan sonra cevap kâğıtları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmaktadır ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır. Sınavınızın iptal edilmemesi, maddi ve cezai yaptırıma maruz kalmamanız için cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz, kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz. Kopya çekene, kopya çektirene ve kopyaya yardım edene hapis ve para cezası verilmektedir.

Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular, hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunması istenmektedir.

AÇIK LİSE SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ EDİLMESİ NASIL OLACAK?

Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

Açık Öğretim Ortaokul Soru ve cevapları:

1. Oturum Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız:

pdf.jpg

2. Oturum Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız:

pdf.jpg

Açık Öğretim Liseleri Soru ve cevapları:

1. Oturum Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız:

pdf.jpg

2. Oturum Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız:

pdf.jpg

3. Oturum Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler