1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Açıköğretim AÖF 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Başladı
Açıköğretim AÖF 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Başladı

Açıköğretim AÖF 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Başladı

Açıköğretim AÖF kayıtları bugün itibarıyla başlıyor. AÖF, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme başvuruları başladı. AÖF kayıtları, AÖF kayıt yenileme işlemleri ve AÖF kayıt yenileme tarihleri.

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 öğretim yılı Bahar dönemi kayıt yenileme duyurusu 5 Şubat 2018 itibarıyla yayımlanmasından sonra kayıt yenileme için geri sayım başlamıştı. AÖF kayıt yenileme tarihleri netleşti ve kayıtlar bugün itibarıyla 09.00 itibarıyla başladı.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2017-2018 öğretim yılı Bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerine dair detaylar ve sistem değişikliği ile ilgili değişiklikler de AÖF tarafından güz döneminde olduğu gibi adaylara duyurulmuştu.

2017-2018 itibarıyla AÖF kayıtlarında ne değişti? AÖF’den yapılan bilgilendirmede 2017-2018 öğretim yılında kaydını yeniletecek öğrenciler için sistem değiştiği belirtilmişti. Geçen dönem de özellikle hatırlatılan uyarı şu şekildedir:

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir. Kayıt yenileme işlemi, ders seçimi (ekle-sil) ve kayıt yenileme bedelinin ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt yenileme bedeli ödendikten sonra ders seçimi yapılamayacak!

AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün itibarıyla 12 Şubat 2018 Pazartesi günü 09.00’da başlayıp, 23 Şubat 2018 Cuma günü mesai saati bitiminde sona ereceği belirtildi. Mazeretli kayıt yenileme işlemleri yapılacağından 23 Şubat 2018 Cuma günü itibarıyla mazeretli olanlar kayıtlarını yeniletebilecekleri açıklandı.

AÖF 2017-2018 Bahar döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacağı ve öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebileceği açıklanmıştı.

Dikkat! Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi yapılamayacak! AÖF’de kayıtlar için ders seçimi işlemi AÖF Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacak. AÖF öğrencileri, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi işlemi yapabilirler. Kayıt yenileme için ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

2017-2018 AÖF kayıt yenileme ödeme işlemleri şu şekildedir; Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi dönem öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı ödemelerini 12-24 Şubat arasında yapılabilecek.

AÖF ödeme uyarısı! AÖF kayıt yenileme tarihinin son günü olan 23 Şubat 2018 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacağı belirtildi.

AÖF öğrencileri ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor.

Eski ve yeni kayıt yenileme bedeli ödenmesi şart! Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez denildi.

Duyuru tam metni için TIKLAYINIZ. AÖF 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Kılavuzu için TIKLAYINIZ. FOTO GALERİ, Adım Adım AÖF Kayıt yenileme işlemleri için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler