1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Açıköğretim AÖF 2017-2018 Sınavlarıyla İlgili Önemli Duyuru
Açıköğretim AÖF 2017-2018 Sınavlarıyla İlgili Önemli Duyuru

Açıköğretim AÖF 2017-2018 Sınavlarıyla İlgili Önemli Duyuru

AÖF sınavları ile ilgili önemli bir duyuru yayınlandı. AÖF 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavları 14-15 Nisan'da, bahar dönemi dönem sonu sınavları ise 2-3 Haziran'da yapılacak. AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğru götürme uygulaması devam edecek.

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından AÖF sınavları ile ilgili duyuru yayınlandı. Yapılan açıklamayla,  AÖF sınavlarına girecek öğrencilerin dikkat etmesi gereken önemli kurallar hatırlatıldı. AÖF 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavları 14-15 Nisan'da, bahar dönemi dönem sonu sınavları ise 2-3 Haziran'da yapılacak.

AÖF sınav değerlendirmelerinde 4 yanlış 1 doğru götürme uygulaması devam edecek. Sınav değerlendirilirken doğru cevapların sayısından yanlış cevapların sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puan olacak.

AÖF öğrencilerinin sınavlara girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimliklerinin yanlarında olması gerekiyor. Sınavlara cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesne ile girilemeyecek.

Öğrencilerin sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceği binanın kapısında hazır bulunmaları gerekiyor. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmayacak.

AÖF sınavlarına girecek öğrencilerin yanlarında siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmaları gerektiği hatırlatıldı. Sınavlarda alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmayan hesap makineleri kullanılabilecek. AÖF sınav duyurusu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
32 Yorum
İlgili Haberler