1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Açıköğretim AÖF Af Başvuru ve Kayıt Duyurusu
Açıköğretim AÖF Af Başvuru ve Kayıt Duyurusu

Açıköğretim AÖF Af Başvuru ve Kayıt Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından af başvuru duyurusu yayınlandı. Açıköğretim AÖF af başvuruları ne zaman yapılacak? AÖF af kapsamında başvuru ve kayıt tarihleri belli oldu mu?

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından af başvuru duyurusu yayınlandı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapılan Fakülteler için af kapsamında başvuru ve kayıt tarihleri ile ilgili açıklama yapıldı.

Yükseköğretim kurumlarında hazırlık dahil bütün sınıflarda intibak, önlisans, lisans tamamlama, lisans, lisansüstü öğrenimi gören öğrencilerden bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar, kendi isteğiyle ilişikleri kesilenler dahil ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna başvuru yapmaları halinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenime başlayabilecekler.

Söz konusu af hakkından terör suçundan hüküm giyenler ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler yararlanamayacak.

Açıköğretim Fakültesinin internet adresinden yapılan açıklamada, AÖF sistemine göre öğretim yapılan Fakülteler için af kapsamında başvuru ve kayıt tarihlerinin Ağustos ayı içerisinde duyurulacağı belirtildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler