1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Açıköğretim Sistemi Açık Kütüphane’ye İlgi Artıyor
Açıköğretim Sistemi Açık Kütüphane’ye İlgi Artıyor

Açıköğretim Sistemi Açık Kütüphane’ye İlgi Artıyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından Nisan ayında hizmete sunulan ve üretilen tüm yazılı ve görsel materyallerin yer aldığı çevrimiçi...

A+A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından Nisan ayında hizmete sunulan ve üretilen tüm yazılı ve görsel materyallerin yer aldığı çevrimiçi bir veri tabanı olan "Açık Kütüphane"ye ilgi her geçen gün artıyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Türkiye'nin neresinde bulunursa bulunsun bütün öğrencilerinin erişimine imkân veren Açık Kütüphane uygulamasını Nisan ayında faaliyete geçirerek yeni bir ilke imza atmıştı. Söz konusu Açık Kütüphane'nin içerisinde Açıköğretim Sisteminin kuruluşundan başlayarak yer alan bütün arşiv videoları ve kitapları bulunuyor. Bununla birlikte Anadolu Üniversitesi'ne ait geniş nadir eser ve mikrofilm koleksiyonu da titiz bir şekilde elektronik ortama taşınmakta ve öğrencilerin kullanımına açılıyor. Yine Anadolu Üniversitesi'nde yapılan projeler, bildiriler, süreli yayınlar da Açık Kütüphane'yle birlikte öğrencilerin rahatlıkla ulaşabileceği bir konuma eriştİ. Ayrıca Açık Kütüphane'de üniversitenin öğretim üyeleri tarafından hazırlanan Türk Klasikleri serisi de yer alıyor.

Nisan ayından bu yana 21 bin kullanıcı

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, "Açıköğretim Sisteminde ilkleri yaşatmaya devam ediyoruz. Açık Kütüphane'de 804 arşiv ders kitabı, bin 500 arşiv videosu, 190 nadir eser ve 404 mikrofilm bulunmaktadır. Şimdiden kaynak zenginliği açısından oldukça yüksek sayılara ulaşıldı. Açık Kütüphane'nin bahsedilen cazip içeriği, kısa sürede 21 bin 101 kullanıcının Açık Kütüphane'den kitap indirmesine yol açmıştır. İçeriğimizin artmasıyla birlikte ulaştığımız kullanıcı sayısı da artacaktır" dedi.

İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.