1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Açıktan Atama Nedir Nasıl Yapılır Türleri Nelerdir
Açıktan Atama Nedir Nasıl Yapılır Türleri Nelerdir

Açıktan Atama Nedir Nasıl Yapılır Türleri Nelerdir

Açıktan Atama Nedir Nasıl Yapılır Türleri Nelerdir, Merkezi Atama Nedir, Naklen Atama Nedir, Açıktan Atama Sınırı, Tüm Soruların Cevapları Tek Yazıda...

A+A-

Açıktan Atama Nedir Nasıl Yapılır Türleri Nelerdir, Merkezi Atama Nedir, Naklen Atama Nedir, Açıktan Atama Sınırı, Tüm Soruların Cevapları Tek Yazıda.

www.mymemur.com ailesi olarak bütün takipçilerimizin yorumları ve mesajlarında ki sorulara cevap niteliğinde yazılar hazırlamaya devam ediyoruz.

Öncelikle Merkezi Atama nedir sorusunun cevabını verelim: Merkezi Atama KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı neticesinde KPSS Puanı İle ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yerleştirme Tercihleri sonuçlarına göre yapılan atama türüdür.

Naklen Atama nedir sorusunun cebvabı: Kamu Kurumlarında Devlet memuru kadrosunda görev yapan personellerin aynı kurum veya bir başka Devlet kurumuna kadrosuyla beraber geçiş yaparak atanma şeklidir.

Açıktan Atama nedir sorusunun cevabı ise: Merkezi atama veya Naklen atama dışında kalan atamalardır.

Yani Devlet Memuru olmayan kişilerin ilk defa veya yeniden devlet memurluğuna sınavlı yada sınavsız atanmasıdır.

Açıktan Atama Sınırı İse 657 Devlet Memurları Kanunu Madde 92 de Memurluktan Çekilenlerin Yeniden Atanmaları:

Madde 92- İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 nci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu İçin tıklayınız.

Açıktan Atama Türleri ise: İstisnai kadrolara sınavsız Bakan oluru, Başbakan Oluru, Cumhurbaşkanı oluru gibi üst düzey imza yetklileri ile kanunda belirtilen yetki çerçevesinde yapılan atamalardır.

İstisnai Kadrolar Hangileridir Haberi İçin Tıklayınız.

Kurumların açtığı ilanlar ile yazılı ve sözlü sınavı ile yada sadece sözlü sınav ile yapılan alımlarda vardır.

Örneğin: Adalet Bakanlığı 5046 Zabıt Katibi ve Diğer Adliye Personeli Alımı İçin Tıklayınız.

İLGİLİ HABERLER

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.