1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Acil Çağrı Merkezleri ve Nüfus Müdürlüğü Personel Alımı Bakan’a Soruldu
Acil Çağrı Merkezleri ve Nüfus Müdürlüğü Personel Alımı Bakan’a Soruldu

Acil Çağrı Merkezleri ve Nüfus Müdürlüğü Personel Alımı Bakan’a Soruldu

Nüfus Müdürlüklerine 1600 memur alımı, acil çağrı merkezi personel alımı ile büro yönetimi ve sekreterlik mezunu personel alımı soruları soruldu. TBMM’de İçişleri Bakanı Soylu’ya soru yöneltildi.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya memur alımları hakkında bir soru soruldu. İstanbul Milletvekili Hüda Kaya tarafından, İçişleri Bakanı Soylu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verilen soru önergesinde Nüfus Müdürlüğü personel alımı, acil çağrı merkezi personel alımı ile büro yönetimi ve sekreterlik mezunlarının istihdamı soruldu.

Yazılı soru önergesinde şu ifadeler yer aldı: İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüklerine 2017 ve 2018 yılları arası 1 yıldır merkezi atamalarında hiç personel alımı yapılmamıştır. 80.000 mezunu olan ön lisans 3179 kodlu Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü mezunlarının bahsi geçen personel alınılan gerçekleşmez ise 2016 KPSS’den aldıkları yüksek puanlan heba olacaktır.

Öte yandan Acil Çağrı Hizmetlerini tek çatı altında toplamak amacıyla kurulan ve ülkemiz genelinde 24 ilimizde faaliyete geçmiş durumda olanların yanı sıra sadece açılış bekleyen 20 adet İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü bulunmaktadır.

İçişleri Bakanı Soylu’ya şu sorular yöneltildi:

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüklerine personel alımı ne zaman yapılacaktır? Bununla ilgili bir planlamanız var mı? Bu alım ÖSYM üzerinden KPSS puan sıralama sistemi üzerinden mi alınacak?

İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne 3 Kasım 2017 KHK kararıyla 1600 adet personel alımı yapılması TBMM tarafından onaylanmış ve Resmi Gazetede yayımlanmıştır fakat personel alımı gerçekleşmemiştir. Bu personel alımı ne zaman yapılacaktır? Bu alım ÖSYM üzerinden KPSS puan sıralama sistemi üzerinden mi alınacak?

Yukarıdaki sorduğumuz iki alım daha önce ki yıllarda olduğu gibi ÖSYM üzerinden KPSS puan sıralama sistemi üzerinden mi alınacak? Ön lisans 3179 kodlu Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü mezunlarına yer verilecek mi?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler