1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ " 8 Bin 500 Hakim Savcı Alacağız"
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ " 8 Bin 500 Hakim Savcı Alacağız"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ " 8 Bin 500 Hakim Savcı Alacağız"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Daha çok avukatın hakim ve savcı olabilmesi için 5 yıllık fiili hizmet süresinin 2 yıl düşürüldüğünü

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ NTV'de katıldığı bir programda gündemle alakalı değerlendirmeler yaptı. Yaptığı değerlendirmelerin ilk maddesi Karaman'da yaşanan maden kazası oldu. Bozdağ ihmali olan kim  varsa yargı önünde hesap vereceğini belirtti.

Bozdağ; Çözüm sürecini baltalamaya çalışanların Kamu düzeninin bozulması ile alakalı yaptıklarının hukuk içerisinde karşılığının verileceğini belirtti. Gösteri yapmanın hak olduğunu yalnız yasaların öngördüğü kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini belirtti. Çözüm sürecinin, yakmak, yıkmak vurmak, kırmak, güvenlik görevlisini arkadan haince şehit etmek olmadığını dile getirdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; Yüksek yargı ile alakalı bazı düzenlemeler içeren telifin TBMM Başkanlığına sunulduğunu belirtti. Bozdağ Yargıtay'da 8, Danıştay'da ise 2 daire daha kurulacağının mesajını kamuoyu ile paylaşmış oldu. Yapılacak düzenleme ile Yargıtay'a 128, Danıştay ise 39 yeni üye seçileceğini belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Daha çok avukatın hakim ve savcı olabilmesi için 5 yıllık fiili hizmet süresinin 2 yıl düşürüldüğünü belirtti. Bozdağ Bu kapsamda Adli yargıda 12 bin 500 hakim ve savcı, İdari yargıda1400 hakim olduğunu belirtti. Bu sene 3500 hakim ve savcı yapılacağını dile getiren Bozdağ 2015 yılında 5 bin civarında alım yapacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.