1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı 1169 Mübaşir Personel Alımı Başvuru Son Günü! En Az Lise Mezunu
Adalet Bakanlığı 1169 Mübaşir Personel Alımı Başvuru Son Günü! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığı 1169 Mübaşir Personel Alımı Başvuru Son Günü! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü Sözleşmeli bin 169 mübaşir alımı başvuruları sona eriyor. Adalet Bakanlığı mübaşir alımına başvuranlar İKM alımına başvurabilir mi? Tüm detaylar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Adalet Bakanlığında Adlî ve İdarî yargıda görev yapmak üzere toplam 4 bin 424 personel alımı yapılacak. Adalet Bakanlığında bin 169 mübaşir alımı yapılacak. Toplam 11 bin 69 aday uygulama sınavına çağrılacak. My Memur olarak 1169 mübaşir alımına dair tüm detayları ve başvurularına dair ayrıntıları hazırladık.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 1169 sözleşmeli MÜBAŞİR alımı için başvurular 16 Temmuz 2019’da sona eriyor.

MÜBAŞİR ALIMI KPSS ŞARTI!

Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2018) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

MÜBAŞİR ALIMI GENEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

657 sayılı Kanunun 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak grekiyor.

MÜBAŞİR ALIMI YAŞ ŞARTI

İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 16 Temmuz 2019 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1983 ve sonra doğumlu olanlar)

SÖZLEŞMELİ MÜBAŞİR ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

En az lise veya dengi okul mezunu olmak yeterli. Mezuniyet bölüm şartı yok.

MÜBAŞİR ALIMI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru formu (Adalet komisyonları ve Bakanlığın internet sitesinden (EK–2) temin edilecektir),

Öğrenim belgesinin aslı veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,

KPSS-2018 sınav sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,

MÜBAŞİR ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK

Başvuruların sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir.

Başvurunun sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlığına yapılması halinde; adayın başvurusu, komisyon tarafından sınav ortak rolüne girilmek suretiyle daha önce tanımlanmış sınav numarası üzerinden UYAP sınav ekranına kaydedilecek ve UYAP’tan tanzim edilen sınav kayıt formu imzalanıp onaylandıktan sonra bir sureti adaya verilerek tamamlanacaktır.

Başvurunun sınavın yapılacağı adalet komisyonuna gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması halinde; adayın başvurusu, komisyon tarafından sınav ortak rolüne girilmek suretiyle başvurunun yapılacağı komisyon tarafından daha önce tanımlanmış sınav numarası üzerinden UYAP sınav ekranına kaydedilecek ve UYAP’tan tanzim edilen sınav kayıt formu imzalanıp onaylandıktan sonra bir sureti adaya verilerek sınav kayıt formu ve başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle acele posta servisi (APS) ile başvuru yapılan adalet komisyonu başkanlığına gönderilerek tamamlanacaktır.

Belirtilen usule uyulmadan posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla sınavı yapacak adalet komisyonuna veya Bakanlığa yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

SADECE BİR UNVAN İÇİN BAŞVURU YAPILABİLİR

Adaylar yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen sözleşmeli pozisyonlarından sadece bir unvan için bir adalet komisyonuna başvuru yapabileceklerdir. Adayın birden fazla adalet komisyonuna veya birden fazla unvana başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecek, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi istihdamları yapılmayacaktır.

İstihdam edilmeye hak kazanan adaylar başvuru yaptıkları adalet komisyonlarına bağlı, merkez veya mülhakat adliyelerinden birinde istihdam edilebileceklerdir.

HANGİ DURUMDA İKİ UNVANA BAŞVURU OLABİLİR?

Adalet Bakanlığı ile CTE personel alımı ilanlar birbirinden farklı olduğundan, adaylar gerek İKM alımına gerekse mübaşir alımına başvuru yapabilecektir. Farklı ilanlardaki birer unvana başvuru yapılabilirken, aynı ilanda iki unvana başvurular kabul edilmeyecek ve geçersiz sayılacaktır. Dolayısıyla hem mübaşir alımına hem de zabıt katibi alımına başvuru yapılamaz.

İlan metni için tıklayınız:

www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler