1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. Adalet Bakanlığı 1300 Personel Alımı İlanında Değişiklik Yapıldı
Adalet Bakanlığı 1300 Personel Alımı İlanında Değişiklik Yapıldı

Adalet Bakanlığı 1300 Personel Alımı İlanında Değişiklik Yapıldı

Adalet Bakanlığı 2019 yılı 1300 hakim ve savcı personel alımı başvuru tarihleri ve sınav tarihi açıklanmıştı. Hakim ve Savcı alımı başvuru ilanında yapılan güncelleme ve tüm detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Hâkim ve Savcı Adaylığı Şube Müdürlüğü tarafından 29 Aralık 2019 Tarihinde ÖSYM Tarafından Yapılacak Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı, İdari Yargı Hâkim Adaylığı, Avukatlıktan Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavlarına İlişkin EK İLAN yayımlandı. İlanda yapılan değişikliklere dair tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

29 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı, Avukatlar İçin Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı ve İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavları ile ilgili ilan 16 Eylül 2019 tarihinde Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü internet adresinde yayımlanmıştı. 16 Eylül 2019 tarihinde yayımlanan ilanın “Sınavın Yapılma Şekli ve Değerlendirilmesi” başlıklı (J) maddesinin son dört paragrafı şu şekilde güncellendi:

1000 ADLÎ YARGI HÂKİM VE SAVCI ALIMI

Adli Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (1000) iki katı fazlası olan 3000 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 3000 inci aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 3000’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

200 AVUKATLIK MESLEĞİNDEN HÂKİM VE SAVCI ALIMI

Adli Yargı-Avukat Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (200) iki katı fazlası olan 600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 600 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 600’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

100 İDARİ YARGI HÂKİM ALIMI

İdari Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (100) iki katı fazlası olan 300 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 300 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 300’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

Sınav sonuçları, her sınav için ayrı ayrı açıklanacak, ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin Sonuç açıklama internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.  Kontenjana giren adayların sınav sonuç bilgisinde “Mülakata katılmaya hak kazandınız. Mülakat tarihlerini Adalet Bakanlığı’nın internet sayfasından takip ediniz.”, 70 ve üzerinde puan alan ancak kontenjana giremeyen adaylar için “Kontenjan nedeniyle mülakata katılmaya hak kazanamadınız.”; 70 puanın altında puan alan adaylar için ise “Kazanamadınız” ibaresi yazılacaktır şeklinde değiştirilmiştir.

DİĞER HUSUSLARDA DEĞİŞİKLİK YOK!

Yukarıda belirtilen değişiklikler haricinde 16 Eylül 2019 tarihinde yayımlanan ilandaki diğer hususlar ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştır denildi.

İlan için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler