1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı 1344 Sözleşmeli İcra Katibi Alımı İlanı Yayımlandı
Adalet Bakanlığı 1344 Sözleşmeli İcra Katibi Alımı İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 1344 Sözleşmeli İcra Katibi Alımı İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 2018 yılı personel alımları kapsamında bin 344 sözleşmeli icra katibi alımı ilanı da yayımlandı. 1344 sözleşmeli icra katibi alımı şartları ve başvuru detayları için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, sınav birimi olarak belirlenen adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 1344 sözleşmeli icra katibi alınacaktır. Adaylar 21 Mayıs 2018 – 11 Haziran 2018 tarihleri arasında yapacaklar.

İcra katibi alımı genel şartlar! İcra kâtipliği pozisyonlarına atanmak isteyenlerin İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3/A maddesinde belirtilen;

Türk vatandaşı olmak, Merkezi sınavın (KPSS-2016) yapıldığı 2016 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar) gerekiyor.

Merkezi sınavda (KPSS-2016’da lisans mezunları için KPSSP-3, önlisans mezunları için KPSSP-93, ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden) en az 70 puan almış olmak, Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak gerekiyor. Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Sınav İzni Verilen Mahaller için TIKLAYINIZ.

İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği için TIKLAYINIZ.

İcra Kâtipliği Sınavı Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Mal Bildirimi Formu için TIKLAYINIZ.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.