1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı 1500 Hakim ve Savcı Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı 1500 Hakim ve Savcı Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 1500 Hakim ve Savcı Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 2017 yılı 1500 adli yargı hakim ve savcı adayı alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanlığı 1500 adlî yargı hâkim ve savcı adayı alımı kapsamında sınavı ve mülakat duyurusu yaptı. 1500 Hakim ve Savcı adayı alımı kapsamında yazılı yarışma sınavı ÖSYM tarafından 24 Aralık 2017 tarihinde yapılacaktır. 1500 Hakim ve Savcı adayı alımı kapsamında şartların yer aldığı ilan metnine ve sınavlarla ilgili detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Başvurular, 1-8 Kasım 2017 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda alınacaktır. Başvuru Merkezleri tarafından başvurular, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde alınacaktır. Posta yoluyla başvuru alınmaz.

 

Geç başvuru günü 20 Kasım 2017 tarihidir. ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan veya geçerli eğitim bilgisi bulunmayan adaylar başvurularını başvuru merkezlerinden yapacaklardır.

 

Hakim ve Savcı adayı alımı için gerekli şartlar şunlardır:

 

Türk vatandaşı olmak, Adli yargı hakim ve savcı adaylığı yazılı giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını (doğum tarihi 01 Ocak 1982 ve daha sonra olanlar) doldurmamış olmak, Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedeğe geçirilmiş olmak gerekiyor.

 

Hukuk Fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, Kamu haklarından yasaklı olmamak şartları aranmaktadır.

 

Hakimlik ve savcılık görevlerini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya engelliliği, alışılmışın dışında çevrenin yadırgayacağı şekilde konuşma ve organlarının hareketini kontrol zorluğu çekmek gibi engeli bulunmamak,

 

Bknz: 1500 Hakim ve Savcı adayı alım ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler