1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Adalet Bakanlığı 1600 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
Adalet Bakanlığı 1600 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı 1600 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 1600 kamu personeli hakim ve savcı adayı alımı kapsamında yazılı sınava katılacak adaylar belli oldu. Yazılı sınav detayları ve uyarılar için tıklayınız.

A+A-

29 Aralık 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan Avukat- Adli Yargı Hâkim ve Savcı adaylığı yazılı yarışma sınavına başvuruları kabul edilen adaylar ile İdari Yargı Hâkim Adaylığı yazılı yarışma sınavına başvuruları kabul edilen adaylara ilişkin ilan yayımlandı.

Avukat adli yargı hâkim ve savcı adaylığı ile idari yargı hâkim adaylığı yazılı yarışma sınavına girecek adayların başvuru formları ile ekleri, şartların mevcut olup olmadığı açısından incelenecek, şartları taşıyanların adı ve soyadı yazılı liste Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü internet adresinde 7 Aralık 2018 itibarıyla açıklandı.

Şartları taşımadığı tespit edilenlere durumları bildirilecek olup, bu adaylar yazılı sınava alınmayacaklardır. Katılacakların isim listelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Sınav için gerekli olan iki adet kurşunkalem, silgi, kalemtıraş, peçete her bir aday için ÖSYM tarafından temin edilecektir. Tüm adaylar, 26 Eylül 2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine ve diğer ilgili mevzuata uymak zorundadır. Sınav bina/salonları ÖSYM tarafından kurulacak güvenlik kameraları ile izlenebilecektir. Kamera kayıtları gerektiğinde kanıt olarak kullanılacaktır.

Sınav saati uyarısı: Tüm adayların, Sınava Giriş Belgelerinde yazılı “Sınav Saati”nden en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın önünde hazır bulunmaları zorunludur Birden fazla testin uygulandığı sınav salonlarında sınav evrakının dağıtılması ve toplanmasında ara verilmeyecektir. Sınav evrakının toplanması ve dağıtılması esnasında adayların sınav salonundan çıkmaları veya sınav salonuna girmeleri kesinlikle yasaktır.

Sınavın Yapılma Şekli ve Değerlendirilmesi: Adaylar testteki soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kâğıtlarına işaretleyecekler, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Her aday sınavda, başvurduğu sınava ve diğer başvuru bilgilerine uygun soru kitapçığını ve kendisi adına düzenlenmiş cevap kâğıdını kullanacaktır. Cevap kâğıdında adayın adı, soyadı, T.C. Kimlik Numarası ve fotoğrafı yer alacaktır. Aday, verilen cevap kâğıdının kendisine ait olup olmadığını, sınava başlamadan önce kendilerine verilen sınav evrakı ile Sınava Giriş Belgelerindeki bilgilerin uyuşup uyuşmadığını kontrol edecektir.

Bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekten aday kendisi sorumlu olacaktır. Gerekli incelemeyi yaptıktan sonra sınav evrakı bilgisinde uyumsuzluk tespit eden aday, salon başkanına başvurarak Sınava Giriş Belgesindeki bilgilere göre düzenlenmiş sınav evrakını edinecektir.

Gerekli kontrolü yapmadan kendisi için düzenlenmemiş sınav evrakını kabul edip kullanan, cevap kâğıdında kendisine ait olmayan bilgiler verdiği tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılır. Adaylar, başvurudaki sınav tercihlerine göre ilgili testin sorularını cevaplayacaklardır.

1600 hakim ve savcı alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

29 Aralık 2018 Tarihinde ÖSYM Tarafından Yapılacak Olan Avukat- Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavına Başvuruları Kabul Edilen Adaylara İlişkin İlan için TIKLAYINIZ.

29 Aralık 2018 Tarihinde ÖSYM Tarafından Yapılacak Olan İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavına Başvuruları Kabul Edilen Adaylara İlişkin İlan için TIKLAYINIZ.

 

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler