1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Adalet Bakanlığı 2018 Yılı İcra Müdür ve Yardımcılarının Tayin Başvuruları Başladı
Adalet Bakanlığı 2018 Yılı İcra Müdür ve Yardımcılarının Tayin Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı 2018 Yılı İcra Müdür ve Yardımcılarının Tayin Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü İcra Müdür ve Yardımcılarının 2018 Yılı Atama Kararnamesi Hakkında Duyuru yayımlandı. Adalet Bakanlığı memurları (icra müdür ve müdür yardımcısı) nakil başvuruları başladı.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü icra müdür ve müdür yardımcısı atamaları kapsamında başvurular alınmaya başladı. İcra müdür ve müdür yardımcıları hakkında 2018 yılında yapılacak olan atamalarda, İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin ilgili hükümleri ile ilgili esaslar belirlendi.

2018 yılı atama kararnamesi genel esasları: 2018 yılı yaz kararnamesi; olağan, mazerete dayalı ve hizmet gereği atamaları kapsayacaktır. 2018 yılında güz kararnamesi yapılmayacaktır. Atamaya ilişkin hizmet sürelerinin hesaplanmasında 31 Aralık 2018 tarihi esas alınacaktır.

Naklen atanmak için bölge asgari hizmet süresinin tamamlanması esas olmakla birlikte, son görev yeri itibarıyla dördüncü ve beşinci bölgelerde bir yıl çalışmış olanların talepleri kadro, iş ve ihtiyaç durumuna göre değerlendirilecektir.

Bulundukları görev yeri itibarıyla birinci bölgede on, ikinci bölgede altı, üçüncü bölgede üç, dördüncü ve beşinci bölgelerde ise iki yıl azami hizmet süreleri olup, bu süreleri dolduranlar talepleri olmasa da resen atamaya tâbi tutulacaktır.

Atamalarda, aynı büyükşehir belediyesi hudutları içinde bulunan birinci bölge mahallerdeki toplam hizmet süresi dikkate alınacaktır. Kura ile birinci ve ikinci bölgelere atananlardan üç yılını; üçüncü bölgelere atananlardan ise iki yılını dolduranlar da resen atamaya tâbi tutulacaktır.

Mazerete dayalı olarak atanmak veya yerinde kalmak isteyenlerin talepleri, ilgili yönetmelik hükümleri ile kadro, iş ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak değerlendirilecektir. Disiplin yönünden zorunlu görülmesi halinde ilgililer resen atamaya tâbi tutulabileceklerdir.

Başvuru için dikkat edilmesi gereken hususlar: İlgililerin, eşlerinin görev yaptığı kurum unvanı, görev yeri ve mesleği alanlarına ilişkin UYAP kayıtlarını kontrol ederek güncellemesi gerekmektedir/Aksi takdirde mevcut bilgilere itibar edilecektir.

İlgililerin mazeretlerini gösteren bilgi ve belgeleri UYAP sistemine eklemeleri gerekmektedir. Sağlık mazeretine ilişkin taleplerde İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 40’ncı maddesi uyarınca üniversite hastaneleri veya Bilgi güncellenmesi için Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet adresindeki formlar linkinden temin edilecek olan personel bilgi formunun ilgililer tarafından doldurarak Genel Müdürlük Açık Sicil Şube Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. 

Eğitim ve araştırma hastanelerinden alınan sağlık kurulu raporlarına itibar edilecek olup diğer sağlık kurullarından alman raporlar dikkate alınmayacaktır.

Atanma talebinde bulunacakların UYAP-Personel Uygulamaları/Personel İşlemleri/İcra Atama Talep Formunu kendi kullanıcı ad ve şifreleri ile girmek suretiyle elektronik ortamda doldurmaları ve varsa dayanak belgelerini eklemek suretiyle elektronik imzaları ile imzalayarak 5 Mart 2018 - 16 Mart 2018 tarihleri arasında UYAP sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. Fiziki olarak gönderilen talepler ile UYAP ortamından gönderilse dahi 5 Mart 2018 - 16 Mart 2018 tarihleri dışındaki talepler dikkate alınmayacaktır. Duyuru metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler