1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Adalet Bakanlığı 2018/2 Bilirkişilik Başvuruları Hakkında Duyuru Yapıldı
Adalet Bakanlığı 2018/2 Bilirkişilik Başvuruları Hakkında Duyuru Yapıldı

Adalet Bakanlığı 2018/2 Bilirkişilik Başvuruları Hakkında Duyuru Yapıldı

Adalet Bakanlığı bilirkişilik duyurusu yayınlandı. Bilirkişilik başvuruları hakkındaki duyuruda 2018 yılı 2. dönem bilirkişilik başvurularında temel ve alt uzmanlık alanlarının, başvuru şartlarının değiştiği belirtildi.

A+A-

Adalet Bakanlığı bilirkişilik duyurusu yayımladı. Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan açıklamada, 2018 bilirkişilik başvuruları hakkında ifadelere yer verildi. 2018 yılı 2. dönem başvurularında geçerli olmak üzere yapılan bazı değişiklikler duyuruda adayların ve kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Yapılan açıklamada Daire Başkanlığına gelen görüş ve öneriler ile yapılan araştırmalar sonucunda bazı değişiklikler yapılmasına karar verildiği belirtildi. Buna göre bilirkişilik başvuru şartları ile temel ve alt uzmanlık alanlarında, aranacak niteliklerde bazı güncellemeler yapıldı.

Yapılan değişiklikler uygulamada kolaylık sağlaması amacıyla gerçekleştirildi. Kodlama sistemi ve isimlendirme basamaklarındaki değişikliklerin yanı sıra, bazı alt uzmanlık alanları temel uzmanlık alanı haline getirildi. Buna ek olarak yeni temel ve alt uzmanlık alanları uygulamaya kondu.

Yayımlanan duyuruda bilirkişilik temel ve alt uzmanlık alanları ile bu alanlara göre aranacak niteliklerin listesine yer verildi. Bilirkişilik başvuru takvimi için ise önümüzdeki günlerde duyuru yapılacağı ifade edildi. Bilirkişilik Temel ve Alt Uzmanlık Alanları için TIKLAYINIZ. Bilirkişilik Temel ve Alt Uzmanlık Alanlarına Göre Aranan Nitelikler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler