Adalet Bakanlığı 2019 Yılı İsteğe Bağlı Nakil Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı 2019 yılı taşra teşkilatı personeli nakil başvuruları kadrolu memurlar için başladı. Nakil başvuru şartları, puanlar ve tüm detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

54265
Daha Fazla Göster

Adalet Bakanlığı taşra teşkilatında görevli yazı işleri müdürü, idari işler müdürü, zabıt kâtibi, mübaşir, hizmetli, teknisyen, şoför ve benzeri unvanlarda 657 sayılı Kanunun 4/A maddesi kapsamında görev yapan personelin nakil işlemine ilişkin başvurular 27 Mayıs 2019 Pazartesi itibarıyla başladı.

Başvurular 14 Haziran 2019 Cuma günü 17.30 itibarıyla sona erecektir. Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü personeli hariç olmak üzere yukarıda belirtilen personeller için başvurular alınacak.

İsteğe bağlı nakil çalışmasına ilişkin ilke kararları, bölgelere ilişkin puan tablosu, tüm adliyelerin puanlarını gösterir tablo ve başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

HİZMET PUANI HESAPLAMASI NASIL YAPILACAK?

Hizmet süresinin her yılı, Ek-2 deki Bölgelere İlişkin Puan Tablosundaki puanlar esas alınmak suretiyle sistem tarafından otomatik hesaplanacağından, her bir personelin başvuru tarihleri arasında UYAP sisteminde yer alan kendisine ait birim bilgilerini, bu birimlerdeki başlayış ve ayrılış tarihlerini kontrol etmesi, bu bilgilerde hata bulunması halinde ilgili komisyona başvurarak düzelttirmesi ve ardından başvuru yapması gerekmektedir. Aşağıdaki “PDF” dosyalarında Ek-2 bölge puanlarına ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1- İsteğe bağlı nakil çalışmasına; sadece 657 sayılı Kanunun 4/A maddesinde sayılan kadrolu statüdeki personel başvurabilecektir.

2- Bakanlık merkez teşkilatı ile Başka kurum ve kuruluşlarda geçici görevli olanlar isteğe bağlı nakil çalışmasına dahil edilmeyecektir.

3- Bu ilan, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 22 nci maddesi gereğince sadece süreden nakil talebinde bulunanlara ilişkin olup, aile birliği, sağlık, can güvenliği vb. diğer mazeret nakil taleplerini kapsamamaktadır.

Nakil talebinde bulunanlar görev yaptıkları adalet komisyonları yetki alanı içerisinde, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 22/C maddesinin 5 inci fıkrası uyarınca 31/08/2019 tarihi itibarıyla; son görev yeri beşinci ve dördüncü bölge olan personel için en az iki, üçüncü bölge olan personel için en az üç, ikinci bölge olan personel için en az dört, birinci bölge olan personel için en az beş yıllık süreyi tamamlamış olmaları halinde başvuruda bulanabileceklerdir. Bu sürelerin hesabında askerlikte, açıkta ve aylıksız izinde geçirilen süreler ile hastalık raporlarının üç aydan fazlası dikkate alınmayacaktır.

Bulunduğu görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak son iki yıl içerisinde uyarma ve kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olanlar başvuruda bulanabileceklerdir.

4- Yönetmeliğin 25, 28 ve 29 uncu maddelerinde yer verilen sağlık ve can güvenliği mazeretlerine dayalı olan veya hizmet gereği yapılan naklen atamalar toplu nakil işlemine tabi olmadan yıl içinde her zaman yapılabilecektir.

5- Yönetmeliğin 26, Ek-1 ve Ek-3 üncü maddelerinde yer verilen aile birliği, engellilik durumu ve 3713 sayılı Kanun kapsamında atanan personelin nakil talepleri yılda iki kez isteğe bağlı olarak yapılacaktır. Ancak bu kapsamdaki personel de 22/C maddesinde belirtilen süreleri tamamlamış olmak kaydıyla süreden dolayı tayin talebinde bulunabilecektir.

6. Hizmet gereği atananların isteğe bağlı olarak nakil talebinde bulunabilmeleri için;

a) Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 29 uncu maddesinde belirtilen üç ve sekiz yıllık süreleri tamamlamış olmanın yanında en son çalıştığı bölge dikkate alınarak bu ilanın “I. Başvuru Koşulları 3/b” maddesinde belirtilen süreleri de 31/08/2019 tarihi itibarıyla tamamlamış olma,

b) Atandığı yerdeki herhangi bir eylemi ile ilgili olarak son üç yıl içerisinde taksirli suçlar dışında paraya çevrilmiş veya ertelenmiş olsa bile hükümlülüğü ile adli ve idari soruşturması veya ceza davası bulunmama,

c) Son üç yıl içerisinde uyarma dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olma, şartlarını birlikte taşımaları gerekmektedir.

7. Personel İsteğe Bağlı Nakil Sisteminde belirtilen süreleri tamamlayan eşlerin nakil talebinde bulunmaları halinde;

Aile bütünlüğünün bozulmaması için yer değişikliği isteme hakkını elde eden ve her ikisi de bu ilan kapsamında nakil talebinde bulunabilecek kadrolu adliye personeli olan ve aynı veya farklı mahalde görev yapan eşlerin, eş durumlarının tespit edilebilmesi bakımından her ikisinin de tercihte bulunmaları gerekmektedir. Sistem, puanı düşük olan eşin puanına göre yerleştirme yapacaktır. Atanma talebinde bulunan eşlerin farklı unvanlarda bulunması halinde, yerleştirilecekleri mahalde her iki unvanda da ihtiyaç durumu gözetilecektir. Eğer eşlerden birinin tercih ettiği adliyede o unvanda ihtiyaç yoksa her ikisinin de ataması yapılmayacaktır. Eşlerden yalnızca birinin talepte bulunup da talep ettiği yere atanması veya farklı unvanlarda görev yapan ve talep ettikleri yerde ihtiyaç bulunmaması sebebiyle atamaları yapılmaması gereken eşlerden birinin atanması durumunda yapılan atama işlemi iptal edilecektir.

Ek-1-Personel İsteğe Bağlı Nakil Çalışmasına İlişkin Genel İlke ve Esaslar için tıklayınız:

pdf.jpg

Ek-2-Bölgelere İlişkin Puan Tablosu için tıklayınız:

pdf.jpg
Ek-3-Tüm Adliyelerin Puanlarını Gösterir Tablo için tıklayınız:

pdf.jpg
Ek-4-Başvuru Kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adalet Bakanlığı 2019 Yılı İsteğe Bağlı Nakil Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!