1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet Bakanlığı 2019 Yılı Misafirhane Ücretleri ve Başvuru Formu Yayımlandı
Adalet Bakanlığı 2019 Yılı Misafirhane Ücretleri ve Başvuru Formu Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 2019 Yılı Misafirhane Ücretleri ve Başvuru Formu Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Merkez Yönetim Kurulunca 2019 yılı misafirhane ücretleri yayımlandı. Adalet Bakanlığı misafirhane başvuru formu yayımlandı.

A+A-

Maliye Bakanlığının Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin Tebliği (Sayı 2019-1) 10 Ocak 2019 tarihinde 30651 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış, tebliğ hükümlerinin 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren geçerli olduğu belirtilmiştir. Hazineye ait Bakanlığımıza tahsisli kamu misafirhanelerine ilişkin hususlar belirlendi.

2019 yılı misafirhane ücretleri ne kadar?

1 Şubat 2019 tarihinden sonra misafirhanelerden yararlanacaklardan deniz kıyısı bulunan iller ile ilçe Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde bulunan misafirhanelerden Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında günlük kişi başı KDV dahil 45,00 TL, diğer aylarda ve diğer Cumhuriyet Başsavcılıklarında bulunan misafirhanelerde 40,00 TL ücret alınacaktır.

Denize kıyısı bulunan iller ile ilçe Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde bulunan misafirhanelerin tahsis işlemleri Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında kurulumuz tarafından yapılacaktır. Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından tahsis işlemi ancak kurulumuzdan izin alınarak yapılabilecektir. Bunun dışındaki zamanlarda ve bu kapsamda olmayan yerlerin tahsisini ise Cumhuriyet Başsavcılıkları yapmaya devam edeceklerdir.

Misafirhanelerden Bakanlık ve Merkez Yönetim Kurulunca uygun görülen Adalet Bakanlığı personeli ile emeklileri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile misafirler yararlanacaklardır. Adalet "Bakanlığı personeli ve emeklisinin eşi ile altsoyu ve üstsoy personel gibi, benzer şekilde kamu kurum ve kuruşlarının personeline ve emeklilerine aynı yakınlığı bulunan kişiler de kamu kurum ve kuruluşunun personeli gibi ücretlendirilecektir. Bunların dışındakiler ise misafir statüsünde değerlendirilecektir.

Diğer kamu kurum ve kuruluşunun personeli ve emeklileri ile bunların eşleri, üst soy ve alt soylarına bakanlığımız personeline belirlenen ücret, misafirlere ise %50 fazlası ücret uygulanacaktır. Ancak, misafirhanelerden yararlanmada öncelik bakanlık personeli ve emeklisi ile bunların eşleri, üstsoy ve altsoylarına verilecektir. 

Kimler Misafirhanelerden Ücretsiz Yararlanacak?

Misafirhaneden yararlanacakların 01 Şubat 2016 tarihinden sonra doğan çocuklar için konaklama bedeli alınmayacak, 01 Şubat 2013 ile 01 Şubat 2016 (bu tarihler dahil) arasında doğan çocuklardan ise konaklama bedelinin yarısı alınacaktır. Çocukların yaşlarının geçerli kimlik belgesi ile ispatlanması zorunludur.

Görevi ve ünvanı ne olursa olsun hiç bir kişi ve personel misafirhaneden ve yukarıda belirtilen hizmetlerden bedelini ödemeden yararlandırılamaz.

Yukarıda tarih ve sayısı belirtilen Maliye Bakanlığının Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin Tebliğinin diğer hükümleri uygulamada aynen geçerli olacaktır.

Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

Duyuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler