1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. Adalet Bakanlığı 2020 Yılı Tercüman Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı
Adalet Bakanlığı 2020 Yılı Tercüman Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 2020 Yılı Tercüman Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı, İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından tercüman alımı ilanı yayımlandı. 2020 tercüman listesi ilanına başvuru şartları belli oldu. Adalet Bakanlığı tercüman listesi başvuru detayları My Memur'da.

A+A-

Adalet Bakanlığı, İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Komisyon Başkanlığınca düzenlenecek olan 2020 yılı İstanbul İli Tercüman Listesine başvuru yapmak için başvuru tarihi, başvuru kabul şartları ile başvuru için istenen belgeler belli olmuştu denildi.

ADALET BAKANLIĞI 2020 YILI TERCÜMAN LİSTESİNE KABUL ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması veya 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesine göre düzenlenmiş olan Mavi Kart sahibi olması,

2. Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olması,

3. En az ilkokul mezunu olması,

4. Başvuru tarihinde 18 yaşını tamamlamış olması, ( 31/10/2001 tarihi ve öncesi doğumlular )

5. Affa uğramış ya da ertelenmiş olsalar bile Devlete ve adliyeye karşı işlenen suçlar, 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda yer alan suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs veya kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından hükümlü olmaması veya hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olması,

6. Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olması,

7.Komisyonunun bağlı bulunduğu il çevresinde oturmak veya bir meslekî faaliyeti icra etmesi,

8.Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması gerekir.

TERCÜMAN ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Tercüman olarak başvuru yapmak isteyenler 01 - 31 Ekim 2019 tarihleri arasında Komisyon Başkanlığımıza veya Komisyon Başkanlığına gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına verilen belgeler UYAP üzerinden Komisyon Başkanlığımıza gönderilmesi, belgelerin asılları veya mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarınca tasdik edilen örnekleri de ayrıca Komisyon Başkanlığımıza APS ile ulaştırılması gerekmektedir.

Başvuru ilan metni ve tüm gerekli belgeler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler