1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı 2500 Personel Alımı Başvuruları Başladı
Adalet Bakanlığı 2500 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı 2500 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. 2500 mübaşir ve zabıt katibi alımı için başvurular nasıl yapılacak? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

A+A-

Adalet Bakanlığı 2500 sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. Adaylar tarafından uzun süredir beklenen ve 9 Ekim 2017 tarihinde yayınlanan ilana başvurular, 13 Ekim 2017 tarihi itibariyle başlamış oldu. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı 2250 zabıt katibi ve 250 mübaşir olmak üzere toplamda 2500 sözleşmeli kamu personeli alınacak.

 

Sözleşmeli personel alımına başvuru yapabilmek için T.C.  vatandaşı olmak, 2016 yılının Ocak ayı itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1981 ve sonrası bir tarihte doğan adaylar başvuru yapabilecek. KPSS şartı ise lise, önlisans ve lisans mezunları için ilgili 2016 KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak şeklinde belirtildi.

 

Zabıt katibi alımı başvuru şartları

 

Adayların yukarıda belirtilen şartları taşımaları yanında, bazı özel şartları da karşılamaları gerekiyor. Üniversitelerin bilgisayar bölümünden, adalet MYO, meslek yüksekokullarının adalet bölümleri, adalet meslek lisesi ya da diğer liselerin ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun adayların başvuruları alınacak. Ayrıca MEB onaylı daktilo ya da bilgisayar sertifikası da geçerli olacak.

Bkz: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımına Kimler Başvurabilir

 

Mübaşir alımı başvuru şartları

 

Adayların yine yukarıda belirtilen genel şartları taşımaları gerekiyor. Bunun yanı sıra en az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmak şartı aranacak.

Bkz: Adalet Bakanlığı, En Az Lise Mezunu 250 Mübaşir Alımına Kimler Başvurabilecek - Sıkça Sorulan Sorular

 

Başvurular 24 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek. Adayların sınavların yapılacağı Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa illerinden birinin Adalet Komisyonu Başkanlığına istenen belgeleri ileterek başvuru yapmaları gerekiyor.

Bkz: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi, 250 Mübaşir Alımı İlanı Yayımlandı

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler