1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı 2500 Zabıt Katibi Alımı ve Mübaşir Alımı İlanı Yayımlandı
Adalet Bakanlığı 2500 Zabıt Katibi Alımı ve Mübaşir Alımı İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 2500 Zabıt Katibi Alımı ve Mübaşir Alımı İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 2 bin 250 sözleşmeli zabıt katibi ve 250 sözleşmeli mübaşir alımı ilanı yayımlandı. Lise, Önlisans ve Lisans mezunu zabıt katibi ve mübaşir alımı KPSS şartı ve tüm detaylar için tıklayınız.

A+A-

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 2 bin 250 sözleşmeli zabıt katibi alımı ve 250 sözleşmeli mübaşir alımı olmak üzere Adalet Bakanlığı 2500 personel alımı yapacak. Başvurular 13 Ekim 2017 Cuma günü başlayıp, 24 Ekim 2017 Salı sona erecektir.

 

Başvuruların, sınavın yapılacağı listelerde belirtilen Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komisyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir.

 

Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve/veya sözlü sınava, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

 

Bknz: Sözleşmeli zabıt kâtipliği alımı pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları için TIKLAYINIZ.

Bknz: Sözleşmeli mübaşirlik pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları için TIKLAYINIZ.

Bknz: Başvuru Formu için TIKLAYINIZ. Başvuru formunu "word" olarak aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Adalet Bakanlığı 2500 sözleşmeli personel alımı için aşağıdaki listelerde belirtilen sözleşmeli pozisyonlarda ilk defa istihdam edileceklerin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6’ncı maddelerinde yazılı olan aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 

Bknz: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi, 250 Mübaşir Alımı İlanı Yayımlandı

Bknz: Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı En Düşük ve Yüksek KPSS Puanları

Bknz: Adalet Bakanlığı 2500 Zabıt Katibi ile 3500 İKM Alacak

Bknz: 2 bin 250 zabıt katibi ve 250 mübaşir alım ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bknz: Adalet Bakanlığı CTE Teknisyen Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

 

Zabıt katibi alımı ve mübaşir alımı başvuru genel şartları şunlardır:

 

Türk vatandaşı olmak,  İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 24 Ekim 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40'ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın (lisans mezunları için KPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar) başvuru yapabilecek.

 

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanununda geçen suçlardan mahkum olmamak gerekiyor.

 

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

 

Bknz: Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkifevleri CTE 6 Bin 111 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları ve Tüm Şartlar

Bknz: Adalet Bakanlığı, En Az Lise Mezunu 250 Mübaşire Alımına Kimler Başvurabilecek - Sıkça Sorulan Sorular

Bknz: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Sözleşmeli Zabıt Katibi Alımına Kimler Başvurabilir

 

Sözleşmeli zabıt katibi pozisyonlarında istihdam edilebilmek için özel şartlar şunlardır:

 

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

 

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekiyor. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

 

Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak gerekiyor. (Bu şartın varlığı adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama sınavı ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)

 

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

 

Sözleşmeli mübaşir pozisyonlarında istihdam edilebilmek için özel şartlar şunlardır: En az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor. Adalet Bakanlığı sözleşmeli 2500 zabıt katibi ve mübaşir alımı başvuru formunu "word" olarak indirmek için TIKLAYINIZ.

zabit-katibi-alimi.jpgzabit-katibi-alimi2.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler