1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı 4 Bin 771 Zabıt Katibi Alımına Kimler Başvurabilir
Adalet Bakanlığı 4 Bin 771 Zabıt Katibi Alımına Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığı 4 Bin 771 Zabıt Katibi Alımına Kimler Başvurabilir

Adalet Bakanlığı 5 bin 493 personel alımı ilanı yayınlandı. Adalet Bakanlığına 4771 sözleşmeli zabıt katibi alımı başvuru şartları nelerdir, kimler başvuru yapabilir?

A+A-

Adalet Bakanlığı 5 bin 493 personel alımı ilanı yayınlandı. Adalet Bakanlığına 4771 sözleşmeli zabıt katibi, 527 sözleşmeli mübaşir, 99 sözleşmeli teknisyen, 69 sözleşmeli aşçı ve 27 sözleşmeli şoför olmak üzere toplam 5493 personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığına 4 bin 771 sözleşmeli zabıt katibi alımı başvuru şartları nelerdir, kimler başvuru yapabilir?

Adalet Bakanlığının zabıt katibi alımına başvuru yapabilmek için fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Lise ve dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgeleyen memur adayları da başvurabilecekler. MEB onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak gerekiyor.

Uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecek.

Genel başvuru şartları arasında Türk vatandaşı olmak, lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonrasında doğmuş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, adli sicil kaydı bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak yer alıyor.

2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 puan almış olmak şartı bulunuyor. Personel alım ilan tam metni için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli zabıt kâtipliği pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli mübaşirlik pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli şoför pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli teknisyen pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli aşçı pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları için TIKLAYINIZ.

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.